Kultura

Zimna wojna

Kino-polo

„365 dni” „365 dni” materiały prasowe
W polskim kinie luty to pole bitwy: „Zenek” zmierzy się z ekranizacją prozy Blanki Lipińskiej i nowym filmem Patryka Vegi. Przekonamy się, co fascynuje masową publiczność bardziej: seks, przemoc czy disco polo.
„Zenek”materiały prasowe „Zenek”

Premiera „365 dni” według bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej już za nami, kolej na biograficznego „Zenka”, nowy film Patryka Vegi „Bad Boy” i jeszcze pikantną komedię „Swingersi”. Dla każdego z tych filmów milion widzów to minimalne założenie. Ale taką frekwencją może się pochwalić zaledwie kilka polskich filmów rocznie. Czy uda się całej czwórce?

Każda z lutowych premier już na starcie ma solidne zaplecze. Za „365 dniami” Barbary Białowąs stoi gigantyczna popularność książki Blanki Lipińskiej.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Zimna wojna"

Czytaj także

Społeczeństwo

Od uchodźcy 600 zł. W Polsce kwitnie handel meldunkami

O tym, że zameldowanie nadal jest w Polsce obowiązkowe, wie niewielu Polaków. Obcokrajowców jeszcze mniej. Właściciele mieszkań meldować nikogo nie muszą. I nie chcą. W szczególności uchodźców, a już najmniej tych z Afryki. Za brak meldunku Polakom nic nie grozi, cudzoziemcom spoza Unii – grzywna. Bez zameldowania nie mogą załatwić wielu spraw. W efekcie kwitnie meldunkowy handel.

Agnieszka Rodowicz
16.02.2020