Kultura

Era Akiry

Manga po dwóch dekadach

„Akira” Katsuhiro Otomo w wersji animowanej z 1988 r. „Akira” Katsuhiro Otomo w wersji animowanej z 1988 r. materiały prasowe
Pierwsze polskie wydanie mangi „Akira” Katsuhiro Otomo pojawiło się na polskim rynku w 1999 r. Po dwóch dekadach kultowy komiks wraca w nowej edycji, w zupełnie nowych czasach.
„Akira” Katsuhiro Otomo w wersji komiksowej.materiały prasowe „Akira” Katsuhiro Otomo w wersji komiksowej.

Kanye West jest dziś znany z nagrywania płyt o Bogu i spotkań z Donaldem Trumpem, ale jeszcze kilka lat temu charyzmatyczny raper pokazywał się w mediach społecznościowych z zupełnie innej strony – jako fan pełnometrażowego anime „Akira”. W jednym z postów na Twitterze napisał, że to jego ulubiony film (obok „Poleje się krew”), w innym wyraził oburzenie, że w jakimś internetowym zestawieniu najlepszych japońskich animacji „Akira” została wyprzedzona przez „Spirited Away” Hayao Miyazakiego.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Ludzie i style; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Era Akiry"

Czytaj także

Społeczeństwo

Od uchodźcy 600 zł. W Polsce kwitnie handel meldunkami

O tym, że zameldowanie nadal jest w Polsce obowiązkowe, wie niewielu Polaków. Obcokrajowców jeszcze mniej. Właściciele mieszkań meldować nikogo nie muszą. I nie chcą. W szczególności uchodźców, a już najmniej tych z Afryki. Za brak meldunku Polakom nic nie grozi, cudzoziemcom spoza Unii – grzywna. Bez zameldowania nie mogą załatwić wielu spraw. W efekcie kwitnie meldunkowy handel.

Agnieszka Rodowicz
16.02.2020