Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Piosenka „Małgośka” Maryli Rodowicz została wybrana przez słuchaczy utworem 95-lecia Polskiego Radia. Doskonały wybór. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że Polskie Radio posiada jeszcze jakichś słuchaczy.

• Jacek Kurski zapewnił podczas posiedzenia senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu, że TVP nie uprawia propagandy, bo gdyby uprawiała, to ludzie by jej nie oglądali. Racja. Podobnie jest z powietrzem. Gdyby było zanieczyszczone, toby ludzie nie oddychali.

• TVN7 przygotował krajową wersję programu „Paradise Hotel”. Zasady są proste. Na Bali wywozi się dziewczyny i chłopaków, którzy co tydzień muszą sobie znaleźć partnera. Wygra ta osoba, której będzie szło najlepiej. Znałem kiedyś człowieka, który wypadł z piątego piętra. Przy każdym wołał: Dobrze mi idzie.

• Rozdano Telekamery, prestiżowe nagrody telewizyjne. Prestiżu całości dodawał fakt emisji wydarzenia w TV Puls oraz Katarzyna Cichopek jako prowadząca. Przypomina mi się prestiżowa historia pewnej gwiazdy rocka, w którą publiczność rzucała majtkami. Żeby je wyprał i uprasował.

• PKN Orlen ruszył z kampanią uświadamiającą kierowców w temacie zmian w przepisach ruchu drogowego. Jej bohaterami są Robert Kubica i grupa dzieci. Kierowcy są jak dzieci. Mówią dużo do siebie i nie zawsze można to zacytować.

• Nie cichną echa po aferze w Wirtualnej Polsce, pokazującej, że można było sobie tam zamówić przyjemny obiektywny artykuł na temat tego, jak fajny jest minister Ziobro i wszystkie jego ministerstwa. Redaktor naczelny Tomasz Machała został zwolniony. Lubię ten portal. Udowadniają, że propaganda to pornografia dla głupich ludzi.

• Film Sylwestra Latkowskiego o pedofilii wśród celebrytów pojawi się w TVP dopiero wtedy, kiedy pojawi się nowy film braci Sekielskich o pedofilii wśród księży.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Kultura; s. 86
Reklama