„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Beata Kempa błysnęła chrześcijańskim poczuciem humoru. Tym razem stwierdziła, że życiowy partner Roberta Biedronia jest „kandydatką na pierwszą damę”. Zwrot „pierwsza dama” jest dosyć elastyczny. Np. w przypadku pani Kempy zawiera dwa kłamstwa.

• Wydawnictwo Wielka Litera już w kwietniu wypuści na rynek książkę artysty hiphopowego o nazwisku Ten Typ Mes. Gratuluję. Lubię uliczne słownictwo w literaturze rap. Jest ważnym elementem znaczeniowym powieści, jak opisy przyrody w „Nad Niemnem”. Sporo tam drzew, krzewów i co najważniejsze ziół.

Kasia Nosowska szykuje nową książkę, tym razem ma być to humorystyczny poradnik dla par. Od seksu przedmałżeńskiego, przez wiarę, po zdradę. Jeśli chodzi o seks przedmałżeński, to jestem niewierzący, ale praktykujący.

• Do kin trafił film zatytułowany „365 dni”, oparty par excellence na prozie Blanki Lipińskiej. Recenzje zaskakują. Ale podobno szczery śmiech w trakcie dzikiego seksu to nic strasznego. Nawet jeśli kochają się inni.

Basia Kurdej-Szatan wraz z mężem Rafałem Szatanem wystąpili w kampanii walentynkowej sieci perfumerii Douglas. Zachęcają do okazywania sobie czułości i kupowania prezentów. Uczcijmy minutą ciszy facetów, którzy 15 lutego powiedzieli: Kochanie, przecież mówiłaś, że nie lubisz walentynek.

Natalia Szroeder poprowadzi w Polsacie nowy program pt. „The Four – Bitwa o sławę”. W jury zasiądą Natalia Nykiel, Kuba Badach i Igor Herbut. Uczestnikami będą kolejne pokolenia tych naiwnych, którzy myślą, że do bycia sławnym potrzebny jest dziś jakikolwiek talent.

TVP pokaże nowy program pt.

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Kultura; s. 79
Reklama