Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Były poseł specjalnej troski Stanisław Pięta ma nową fuchę. Został specjalistą od trudnych przypadków i sytuacji kryzysowych. Znakomity wybór. Dobrze, że wreszcie będzie miał siebie przy sobie.

• To on był bohaterem minionego tygodnia. Niepozorny, ale zaangażowany w sprawy bieżące jak mało kto. Środkowy palec posłanki PiS Joanny Lichockiej. Zabrzmi to nieco anatomicznie, ale w przypadku palca to i Pięta nie pomoże.

• Sprawą Kinga kontra Hollywood żyje cały świat. U nas o wydarzeniu, z którego kpili wszyscy, wypowiedziała się Karolina Korwin-Piotrowska: „Kinga Rusin zna się na PR. Wie, co robi”. Gratuluję rozpoznania. Każda branża ma takiego Marka Suskiego, na jakiego zasłużyła.

• Lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński wypowiedział się w TVP na temat Andrzeja Dudy: „Jemu miód z ust kapie po prostu, on ma pyłek kwiatowy na ustach, kiedy zaczyna coś mówić”. I my się dziwimy, że pszczoły masowo giną. To zrozumiałe, idą się zabić.

• Po raz pierwszy w historii radiowa Jedynka spadła poniżej 5 proc. udziału w rynku radiowym. Gratulacje. Stacja zaczęła nadawanie w 1926 r. Coś nas łączy z tamtym czasem. Wtedy rządził ten, co był socjalistą za młodu, teraz ten, co został nim na starość.

TVP znienacka poinformowała aktorów serialu „Rodzinka.pl” o zakończeniu produkcji. Wiosną zostanie wyemitowany jej ostatni 16. sezon. Mnie to nie dziwi. Rodzina przeżywa kryzys w całej Europie, wszystko staje na głowie. Dzieci Emmanuela Macrona są na przykład starsze od niego.

• Grupa Fratria, wydawca tygodnika „Sieci”, rozpoczęła zbiórkę funduszy na demaskatorski film historyczny o Agorze i „Gazecie Wyborczej”.

Polityka 9.2020 (3250) z dnia 25.02.2020; Kultura; s. 87
Reklama