Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Były poseł specjalnej troski Stanisław Pięta ma nową fuchę. Został specjalistą od trudnych przypadków i sytuacji kryzysowych. Znakomity wybór. Dobrze, że wreszcie będzie miał siebie przy sobie.

• To on był bohaterem minionego tygodnia. Niepozorny, ale zaangażowany w sprawy bieżące jak mało kto. Środkowy palec posłanki PiS Joanny Lichockiej. Zabrzmi to nieco anatomicznie, ale w przypadku palca to i Pięta nie pomoże.

• Sprawą Kinga kontra Hollywood żyje cały świat. U nas o wydarzeniu, z którego kpili wszyscy, wypowiedziała się Karolina Korwin-Piotrowska: „Kinga Rusin zna się na PR. Wie, co robi”. Gratuluję rozpoznania. Każda branża ma takiego Marka Suskiego, na jakiego zasłużyła.

• Lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński wypowiedział się w TVP na temat Andrzeja Dudy: „Jemu miód z ust kapie po prostu, on ma pyłek kwiatowy na ustach, kiedy zaczyna coś mówić”. I my się dziwimy, że pszczoły masowo giną. To zrozumiałe, idą się zabić.

• Po raz pierwszy w historii radiowa Jedynka spadła poniżej 5 proc. udziału w rynku radiowym. Gratulacje. Stacja zaczęła nadawanie w 1926 r. Coś nas łączy z tamtym czasem. Wtedy rządził ten, co był socjalistą za młodu, teraz ten, co został nim na starość.

TVP znienacka poinformowała aktorów serialu „Rodzinka.pl” o zakończeniu produkcji. Wiosną zostanie wyemitowany jej ostatni 16. sezon. Mnie to nie dziwi. Rodzina przeżywa kryzys w całej Europie, wszystko staje na głowie. Dzieci Emmanuela Macrona są na przykład starsze od niego.

• Grupa Fratria, wydawca tygodnika „Sieci”, rozpoczęła zbiórkę funduszy na demaskatorski film historyczny o Agorze i „Gazecie Wyborczej”.

Polityka 9.2020 (3250) z dnia 25.02.2020; Kultura; s. 87
Reklama