Kultura

Zawsze znajdzie się ktoś lepszy

Rozmowa z Janem Komasą o hejcie i „Hejterze”, najnowszym filmie reżysera

Jan Komasa Jan Komasa Jarosław Sosiński/Naima Film / Kino Świat
Chciałem opowiedzieć o życiu w wielkomiejskiej bańce i o tym, co się dzieje, gdy ta bańka niespodziewanie pryska – mówi Jan Komasa o nowym filmie „Sala samobójców. Hejter”.
Maciej Musiałowski jako Tomasz, główny bohater filmu „Sala samobójców. Hejter”.Jarosław Sosiński/Naima Film/Kino Świat Maciej Musiałowski jako Tomasz, główny bohater filmu „Sala samobójców. Hejter”.

JAKUB DEMIAŃCZUK: – Jadąc na wywiad z panem, zobaczyłem na przystanku chłopaka w kurtce z napisem „Śmierć frajerom” na plecach. Zachowywał się spokojnie, więc nikt nie zwracał na niego uwagi. Język nienawiści tak wrósł w naszą codzienność, że przestajemy go zauważać.
JAN KOMASA: – Sposób, w jaki się komunikujemy, zaostrza się coraz bardziej. Rośnie agresja języka, jakim się posługujemy, wzrasta chęć wykluczenia ze społeczeństwa ludzi, którzy nam nie odpowiadają.

Polityka 10.2020 (3251) z dnia 03.03.2020; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Zawsze znajdzie się ktoś lepszy"

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020