Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Bycie piękną to nie posiadanie ładnej buzi. To posiadanie pięknego umysłu i pięknej duszy. Tak z okazji Dnia Kobiet napisała na Instagramie najbardziej zmodyfikowana chirurgicznie krajowa celebrytka Natalia Siwiec. Bycie celebrytą – wędrówka od bełkotu do bełkotu bez utraty entuzjazmu.

Justyna Żyła, była partnerka Piotra Żyły, ma poprowadzić nowy program randkowy na antenie Active Family, w którym mężczyźni z całej Polski będą walczyć o jej serce. Czasami do szczęścia trzeba tak niewiele. Wystarczy zwykła desperacja.

• Techniczny knock-out w rozrywkowym formacie „Dance, dance, dance”. Nowa jurorka Anna Mucha tak zmotywowała Kasię Stankiewicz do tańca, że ta wyznała, iż marzy o tym, aby z programu odejść. To nowość w TVP. Bo wcześniej zwykle odchodzili ludzie utalentowani.

• Człowiekiem roku zostaje bezdyskusyjnie prezes TVP Jacek Kurski. Prezes Jacek stracił funkcję prezesa, by odrodzić się następnego dnia w funkcji doradcy zarządu TVP. Super. Człowiek, który spieprzył wszystko, teraz podzieli się swoimi kwalifikacjami z innymi.

• Pięściarz Artur Szpilka przegrał walkę, którą wygrał. Albo odwrotnie. Sędziowska kasta tradycyjnie nie zrozumiała rzeczywistości.

• Sąd Okręgowy w Warszawie zabronił TVP pokazywania kolejnych odcinków programu „Jaka to melodia?” ze względu na naruszenie praw autorskich zwolnionego reżysera Marka Bika. TVP jednak program emituje. Z niektórymi wyrokami jest jak z niektórymi melodiami. Trudno je zapamiętać.

• Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 Viki Gabor została ambasadorką marki sportowej Puma. Gratulacje. Dorosłość w show-biznesie zaczyna się wtedy, gdy dzieci zaczynają zarabiać więcej od ciebie.

Anna Gacek, dziennikarka Programu III Polskiego Radia, po 19 latach w stacji straciła robotę. Nikt poza prezes PR Agnieszką Kamińską nie zna powodów tej decyzji. Prezes Agnieszka zasłynęła reportażem pt. „Byłam bólem”. Tylko ze względu na kulturę osobistą nie zaryzykuje stwierdzenia, w której części ciała...

• Piosenkarka Doda ujawniła, że nie maluje się na co dzień od pięciu lat. Wszystko podobno za sprawą iPhone’a, który przy pełnym makijażu artystki nie chciał się odblokować, bo nie rozpoznawał jej twarzy.

• Młody zespół popfolkowy Kwiat Jabłoni poinformował, że rezygnuje z występu na festiwalu opolskim TVP. „Udział w tego typu wydarzeniach przestał być apolityczny” – wyznał duet. Gratuluję postawy. Muzycy to dzieci znanego lekarza Kuby Sienkiewicza. Wiedzą, co to kręgosłup.

• Wystartowała kampania reklamowa firmy Wilkinson Sword z udziałem digital influencerów Tomasza Gimpera Działowego, Patryka Rojo Rojewskiego oraz profesjonalnych gamerów i e-sportowców. I co, czytelniku POLITYKI? Nadal twierdzisz, że wiesz wszystko o świecie?

Wojtek Mann, legenda Trójki, odchodzi z radia. Bezpośrednim powodem decyzji było zwolnienie jego współpracowniczki Anny Gacek. Według legendy żył kiedyś człowiek, który rozumiał logikę kadrową PiS. Niestety, nie podzielił się z nikim swoją wiedzą, bo umarł ze śmiechu.

Monika Zamachowska w przypływie odwagi skomentowała odejście à rebours Jacka Kurskiego. „A może by mu nie znajdować żadnej pracy. Biedny prezes”. Ależ brawura. Ciekawe zjawisko na Woronicza. Pracujesz tam, nie masz czasu na myślenie. Przestajesz. I jest tak samo.

TVP uruchamia nowy program pod humorystycznym tytułem „Ameryka da się lubić”. Ma on formułą przypominać talk-show „Europa da się lubić”. Widowisko poprowadzi Ida Nowakowska. TVP ma w sobie coś z Ameryki. I tu, i tam czarni mają pełne prawo głosu.

Małgorzata Rozenek uroczyście ujawniła w „Newsweeku” swój wiek. W ostatniej wersji urodziła się w 1978 r. Gratuluję narodzin. W tym samym roku otwarto Muzeum Karykatury w Warszawie. Przypadek? Nie sądzę.

Gaba Kulka, wokalistka, pianistka i autorka tekstów, córka skrzypka Konstantego Kulki, zrezygnowała z pracy w Programie III. Gratuluję decyzji. Ostatnio w Polskim Radiu popularny jest taki dowcip: Co to jest pani prezes spoczywająca w taczce? Marnowanie miejsca. Bo zmieściłby się cały zarząd.

Joanna Jędrzejczyk, trzykrotna mistrzyni świata w boksie tajskim i czołowa zawodniczka MMA, została ambasadorką marki Sonko, producenta ryżu, pieczywa chrupkiego i zdrowych przekąsek. Każdy, kto widział ostatnią walkę Joasi, wie, że słowo chrupki i przekąska były na miejscu.

Sandra Hajduk dołączyła do ekipy „Dzień Dobry TVN”, gdzie poprowadzi cykl dotyczący showbizu. Wcześniej pani pracowała w Pudelku, wylęgarni medialnych hejterów. Gratuluję polityki kadrowej. To tak, jakby „Ukrytą prawdę” poprowadził Marian Banaś. Też zna temat.

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Kultura; s. 83
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Diagnoza: borelioza. Ale czy na pewno?

W Polsce mnożą się fałszywe rozpoznania boreliozy. Oraz medycy, rzekomi specjaliści od tej choroby. A także rzekomi chorzy, spanikowani, że padli ofiarą kleszcza.

Paweł Walewski
07.11.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną