Kultura

Co ma dyrektor w kajeciku

Rozmowa z Piotrem Bernatowiczem, nowym szefem Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Piotr Bernatowicz Piotr Bernatowicz Anna Liminowicz/Redux Pictures / EAST NEWS
Większość instytucji wystawienniczych to gabloty ideologiczne. Chcę to zmienić i w tym sensie zamieszać w mainstreamie – twierdzi Piotr Bernatowicz, nowy szef Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
Pałac Ujazdowski w Warszawie, siedziba warszawskiego Centrum Sztuki Współczesnej.Kgbo/Wikipedia Pałac Ujazdowski w Warszawie, siedziba warszawskiego Centrum Sztuki Współczesnej.

PIOTR SARZYŃSKI: – Wygląda na to, że ma pan rok płatnych wakacji.
PIOTR BERNATOWICZ: – ???

Myślę o programie na cały 2020 r., który pozostawiła panu do realizacji poprzedniczka w tym gabinecie Małgorzata Ludwisiak.
Kilka wyjaśnień. Po pierwsze, we wszystkich instytucjach wystawienniczych wystawy planuje się z wyprzedzeniem. Odchodząc z galerii Arsenał w Poznaniu, także zostawiłem mojemu następcy roczny program. Po drugie, poza programem jest mnóstwo pracy organizacyjnej, sprawy kadrowe, inwestycyjne itd.

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Kultura; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Co ma dyrektor w kajeciku"
Reklama

Czytaj także

Historia

Zanim padły strzały II. Czarna wołga i tajemnicze fiolki pod kopalnią „Sosnowiec”

Jesienią 1981 r. w tłum górników kopalni „Sosnowiec” poleciały fiolki z duszącą substancją. Sprawców do dzisiaj nie znaleziono. Także motyw pozostaje niejasny, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że celem było wywołanie wrzenia w kraju i sprowokowanie siłowej konfrontacji.

Jan Dziadul
21.09.2021