„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Jan Chojnacki, legenda, ojciec chrzestny bluesa, po 45 latach współpracy odchodzi z Programu 3 PR. Nie mogłem być twarzą takiej Trójki – wyznał. Gratuluję. Źródeł bluesa można się dopatrywać w pieśniach pracy z okresu niewolnictwa. Czyli rzecz jak najbardziej na czasie.

• Trójka przeżywa swój najlepszy kadrowo czas. Po 12 latach pracy ze stacji odchodzą Wojciech i Bartosz Waglewscy. Powodem rozbratu było mało stylowe pozbycie się z anteny Anny Gacek. To miłe patrzeć, jak na naszych oczach powstaje na Myśliwieckiej delegatura Radia Maryja.

• Cudowne dziecko mediów lat 80., czyli redaktor Paweł Sito, wraca z nowym pomysłem. Tym razem jest to radio internetowe o nazwie RadioSpacja.pl. Po mieście krążą plotki, że w projekt zaangażowana jest prezes Polskiego Radia, bo robi wszystko, żeby innym się udało.

Robert i Ania Lewandowscy przekazali milion euro na walkę z epidemią w Polsce. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie – apeluje Robert. W tym samym czasie serwis Plotek z Gazeta.pl próbował zainfekować czytelników konfliktem pary z Natalią Siwiec. W każdej klasie byli tacy, z którymi nikt nie chciał grać w nic, w żadnej drużynie. I chyba wiem, co oni dziś robią.

Michał Wiśniewski, lider Ich Troje, wyznał, że sytuacja z pandemią jest mu na rękę, bo ostatnio był strasznie przepracowany. Trudno. Michał ujawnił, że spędza obecnie czas na symulatorze lotów. W przypadku jego kariery taki symulator to cenna rzecz. Daje mu złudzenie, że lata wyżej.

• Dziennikarz ekonomiczny Paweł Blajer odszedł z TVN24 do TVP Info. Ostrzegano nas, że podczas pandemii zdarzać się mogą zjawiska niewytłumaczalne.

Polityka 14.2020 (3255) z dnia 31.03.2020; Kultura; s. 78
Reklama