Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Kazimierz Marcinkiewicz, bardziej znany jako loverstorowiec aniżeli prezes Rady Ministrów, założył konto na Instagramie. Nic specjalnego. Ciekawsze jest jednak to, co Kazimierz lajkuje. To jędrne pośladki Ewy Chodakowskiej. Premier może ogłosić stan klęski. I chyba właśnie to zrobił.

Cleo rozpuściła włosy! – poinformowały z entuzjazmem media. Tak, panie i panowie. Takie są newsy kulturalne w czasach zarazy: piosenkarka Cleo pokazała zdjęcie z rozpuszczonymi włosami. Z tym newsem jest jak z włosami. Jest cienki i brakuje mu obfitości.

• W zaledwie kilka dni udało się zebrać w sieci ponad 400 tys. zł na utworzenie internetowego radia Nowy Świat, które powołali do życia byli dziennikarze Trójki. Czekam. Dziś Trójka, Jedynka, TVP, TVP Info to to samo koło łowieckie. Polują wyłącznie na jelenia.

• Polska w Światowym Indeksie Wolności Prasy spadła na doskonałe 62. miejsce. Jesteśmy pomiędzy Seszelami i Armenią. W tych okropnych czasach, gdy trzeba rozmawiać z dziećmi i czytać książki, wreszcie jakiś optymistyczny akcent.

• Facebook usunął stronę Kai Godek, miłośniczki życia za każdą cenę. Facebook to prywatna firma i nie musi świadczyć usług każdemu. Drukarz z Łodzi też nie musiał.

• Kwitnie medialny związek Blanki Lipińskiej oraz Aleksandra Barona. Para przy pomocy social mediów skrupulatnie informuje odbiorców o produktywnej nocy, o tym, jak się pieszczotliwie nazywają, oraz, cytuję, „czy bajera im się pociągnęła”. To jest tak złe, że spokojnie mógłby ich wymyślić Patryk Vega.

• Teatr IMKA Tomasza Karolaka stracił swoją dotychczasową siedzibę w budynku ZHP przy ulicy Konopnickiej 6.

Polityka 18.2020 (3259) z dnia 27.04.2020; Kultura; s. 89
Reklama