Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Maciej Stuhr ciekawie o Jarosławie Kaczyńskim: „Jest narkomanem. Taki pęd po władzę to coś niebywałego”. Ewidentnie przesadził. W obronie narkotyków powiem, że prezes dużo nawywijał na trzeźwo.

• Media histeryzują. Oto nazwisko, o które zabiegają największe kluby świata. 19-letni obrońca Legii Warszawa Michał Karbownik może trafić do FC Barcelony, przez Napoli po Real Madryt. Ja wczoraj wieczorem miałem trafić do nocnego, ale w końcu zdecydowałem się na wypożyczenie.

• Sypnęło ciążami. Swój stan błogosławiony (nie wiem, czy dokładnie tak się mówi, bo jestem niewierzący) ogłosiła Basia Kurdej-Szatan. Gratulacje. Basia jest z domu Kurdej, więc – jak widać – kuszenie Szatana zakończyło się powodzeniem.

• O tym duecie może być głośno. Robert Gawliński nagrał duet z tzw. Smolastym, artystą ze sceny hip-hopowej. Dzieło nosi tytuł „Perła na dnie” i generalnie jest zwięzłą, używkową autobiografią obu artystów. Od A do W. Bo wódka jest na W.

Michał Wiśniewski, znany kolekcjoner żon, wypowiedział się na temat Jarosława Kaczyńskiego: „Dla mnie jest geniuszem. Tak te klocki poukładać. Chłopa, robotnika i inteligenta pracującego”. Człowiek, który rozłożył cztery małżeństwa, zbankrutował i od 15 lat nie napisał przeboju, wie, co to talent.

Julia Kuczyńska zwana Maffashion jest w ciąży ze swym aktualnym partnerem, aktorem i raperem Sebastianem Fabijańskim. Ojcostwo to zajęcie na pełen etat i oznacza kompletny brak czasu. Polska scena hip-hopowa nie może się doczekać porodu.

Edyta Górniak pozwoliła sobie na żart w sieci: A może, zamiast czekać na szczepionkę, warto zjeść kawałek mydła.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Kultura; s. 71
Reklama