Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kultura

Szatan rządzi polityką

Kazik o „Zarazie” i najgłośniejszej piosence sezonu

„Ten podział toczy nas przynajmniej od nieudanej próby założenia PO-PiS. Rodziny ze sobą nie rozmawiają.” „Ten podział toczy nas przynajmniej od nieudanej próby założenia PO-PiS. Rodziny ze sobą nie rozmawiają.” Darek Golik / Forum
To nie jest piosenka o tym, że Jarosław Kaczyński poszedł na cmentarz, tylko o tym, że inni nie mogli – tłumaczy Kazik Staszewski, autor płyty „Zaraza” i sprawca zamieszania związanego z utworem „Twój ból jest lepszy niż mój”.
Kazimierz Staszewski (ur. 1963 r.), czyli Kazik – muzyk, wokalista, saksofonista, autor tekstów, kompozytor.Darek Golik/Forum Kazimierz Staszewski (ur. 1963 r.), czyli Kazik – muzyk, wokalista, saksofonista, autor tekstów, kompozytor.

MIROSŁAW PĘCZAK: – Płytę „Zaraza” odbieram jako rozbudowaną impresję o sytuacji pandemii. Śpiewasz o tym, co społeczne, polityczne, ale i o tym, co osobiste, nawet intymne. Która z tych perspektyw jest ważniejsza?
KAZIK STASZEWSKI: – Zakładasz, że zastosowałem jakąś klasyfikację według kryterium ważności? Nie, to zupełnie inaczej wyglądało. Każda z tych perspektyw była tak samo ważna, być może poza takimi lekkimi tekstami. Albo jeszcze inaczej: każdy z tych punktów widzenia występuje, raz taki, raz inny, bez jakiegoś hierarchicznego porządku.

Polityka 23.2020 (3264) z dnia 02.06.2020; Kultura; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Szatan rządzi polityką"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >