Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Kazikowi i jego piosence „Twój ból jest lepszy niż mój” przybył poważny konkurent. Ziemowit Gowin, syn Hamleta, wypuścił utwór rapowany o państwie z dykty, dając do zrozumienia, że nie ceni taty kolegów z pracy. Ciekawe, czy piosenka trafi na listę Trójki. Tata – tradycyjnie. Zagłosuje, ale nie będzie się cieszył.

Daniel Martyniuk, syn wieszcza, też nie odpuszcza. Przybył do stolicy na występy, odwiedził modne miejsca, w których nadużył, obrażał ludzi, przewracał się na gości oraz intensywnie używał wyrazów. Takich rzadko obecnych w utworach taty.

• Smutna wiadomość ze świata lewicy. Wnuczka Leszka Millera, Monika, zmniejszyła piersi. Nie jest kwestią przypadku, że w tym samym czasie Robertowi Biedroniowi też ubyło.

Marcin Bułka, 20-letni bramkarz drużyny Paris Saint-Germain, miał wypadek samochodowy pod Wyszogrodem. Zawodnik skasował lamborghini huracan warte ponad milion złotych. Jako pointa żart w stylu Szymona Majewskiego: Ciekawe, czy się Bułce upiecze?

• Piosenkarka Margaret poinformowała swoich fanów, że nie planuje dalej być jurorem w programie „The Voice of Poland”. „Program kocham, ale niestety jest w TVP, więc sobie odpuszczę” – wyznała. Brawo. Do show-biznesu każdy przychodzi z jakimiś marzeniami. Niektórzy też z przyzwoitością.

• Nowymi dyrektorami krakowskiego Teatru Bagatela zostali Krzysztof Materna i Andrzej Wyrobiec. Gratulacje. Krzysztof Materna jest znanym reżyserem, satyrykiem, autorem, aktorem, producentem, felietonistą. I Andrzej Wyrobiec.

Mateusz Borek nie jest już pracownikiem Polsatu.

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Kultura; s. 93
Reklama