Kultura

Sztuka powrotu

Teatr popandemiczny

Spektakl „Martwa natura” będzie się składał z modułów, które można wyjąć i pokazać w innej niż sceniczna przestrzeni. Spektakl „Martwa natura” będzie się składał z modułów, które można wyjąć i pokazać w innej niż sceniczna przestrzeni. Archiwum
Powinniśmy wynieść z pandemii myślenie o nowych formach kontaktu, z mniejszą liczbą ludzi – o nowym początku dla teatru mówią reżyserka Agnieszka Jakimiak i dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie Paweł Łysak.
Agnieszka JakimiakPaweł Kuligowski Agnieszka Jakimiak

ANETA KYZIOŁ: – Aplikowaliście do słynnego ministerialnego programu „Kultura w sieci”?
AGNIESZKA JAKIMIAK: – Nie, a zresztą aplikować nie mogłam, bo jestem studentką studiów doktoranckich. Prosiłam instytucję, z którą miałam podpisaną umowę, o wystąpienie o postojowe dla mnie, ale do tej pory nie dostaliśmy. Tak więc na razie żyję z oszczędności i drobnych zleceń.

PAWEŁ ŁYSAK: – Myśmy jako Teatr Powszechny też nie aplikowali, a to z tego powodu, że ten program dla instytucji może oznaczać straty.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Sztuka powrotu"

Czytaj także

Kraj

Jak rządził premier Kaczyński?

Jeszcze nie ruszyła kampania wyborcza, a już pojawiły się billboardy z Jarosławem Kaczyńskim jako przyszłym premierem. Prezes PiS był już szefem rządu. Warto przypomnieć jego dokonania.

Mariusz Janicki, Wiesław Władyka, [współpr.] Anna Dąbrowska
04.07.2020