Kultura

Kobieta na szczycie Hollywood

Rozmowa z Charlize Theron o jej filmie dla Netflixa

Charlize Theron w filmie „The Old Guard”. Charlize Theron w filmie „The Old Guard”. Aimee Spinks/Netflix
W „The Old Guard” większość szefów działów produkcji stanowiły kobiety. To się jednak tak po prostu nie wydarzyło, ale było efektem świadomej strategii – mówi Charlize Theron o filmie, który wyprodukowała dla Netflixa.
Charlize Theron na 92. ceremoni wręczenia Oscarów.Nick Agro/Capital Pictures/Forum Charlize Theron na 92. ceremoni wręczenia Oscarów.

MARCIN ZWIERZCHOWSKI: – Co panią przyciągnęło do „The Old Guard”?
CHARLIZE THERON: – Moim poprzednim projektem był „Gorący temat”, w którym grałam między innymi z Nicole Kidman. To był tzw. film z przesłaniem, do tego bardzo zwarty scenograficznie. Wtedy właśnie trafił do mnie scenariusz „The Old Guard” i, czytając go, czułam ogromny kontrast między byciem w ciasnych przestrzeniach biurowych a tą historią, która miała wymiar globalny, której bohaterowie wiele podróżowali, a do tego mierzyli się z ogromnymi tematami, choćby nieśmiertelności.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Kobieta na szczycie Hollywood"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021