Kultura

Nowe strachy

Jeszcze więcej strachów w filmach

Kadr z amerykańskiego horroru „Annabelle wraca do domu”. Kadr z amerykańskiego horroru „Annabelle wraca do domu”. BEW
Duchy równie dobrze, co w zamkach, czują się w blokowiskach, teorie spiskowe przeżywają rozkwit, a w kinach popularnością cieszą się horrory „na faktach”. Widownia ma ogromny apetyt na historie nadprzyrodzone. I chce w nie wierzyć.
Pokazywana w „Wydarzeniach” Polsat News rodzina Pokropskich z Turzy Wielkiej pod Działdowem, która z powodu duchów woli mieszkać w przytulisku Caritasu niż we własnym domu.Bohdan Hrywniak/Newspix.pl Pokazywana w „Wydarzeniach” Polsat News rodzina Pokropskich z Turzy Wielkiej pod Działdowem, która z powodu duchów woli mieszkać w przytulisku Caritasu niż we własnym domu.

Sięgnęliśmy gwiazd i największych oceanicznych głębin. Zwalczyliśmy choroby, które niegdyś zabijały miliony, rozszczepiliśmy atom, a potem także to, co w nim znaleźliśmy. Łatwo jest się tym wszystkim upoić, kuszące jest spojrzeć wstecz na pokolenia naszych przodków i zadzierać wysoko głowę. Tymczasem w maju tego roku w Łodzi podpalony został maszt komórkowy, co wiązać się ma z teoriami spiskowymi dotyczącymi wprowadzenia technologii mobilnej 5G. Wcześniej do takich wydarzeń dochodziło między innymi w Wielkiej Brytanii i na dużą skalę w Holandii.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Kultura; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowe strachy"

Czytaj także

Ludzie i style

Dlaczego Donald Trump nie zatańczy na TikToku?

Gdy jedni prezydenci pokazują się na TikToku, inni próbują go zbanować. Popularna wśród młodzieży – i nie tylko – aplikacja już została usunięta z Indii. Następne będą USA?

Michał R. Wiśniewski
12.07.2020