Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Nowe strachy

Jeszcze więcej strachów w filmach

Kadr z amerykańskiego horroru „Annabelle wraca do domu”. Kadr z amerykańskiego horroru „Annabelle wraca do domu”. BEW
Duchy równie dobrze, co w zamkach, czują się w blokowiskach, teorie spiskowe przeżywają rozkwit, a w kinach popularnością cieszą się horrory „na faktach”. Widownia ma ogromny apetyt na historie nadprzyrodzone. I chce w nie wierzyć.
Pokazywana w „Wydarzeniach” Polsat News rodzina Pokropskich z Turzy Wielkiej pod Działdowem, która z powodu duchów woli mieszkać w przytulisku Caritasu niż we własnym domu.Bohdan Hrywniak/Newspix.pl Pokazywana w „Wydarzeniach” Polsat News rodzina Pokropskich z Turzy Wielkiej pod Działdowem, która z powodu duchów woli mieszkać w przytulisku Caritasu niż we własnym domu.

Sięgnęliśmy gwiazd i największych oceanicznych głębin. Zwalczyliśmy choroby, które niegdyś zabijały miliony, rozszczepiliśmy atom, a potem także to, co w nim znaleźliśmy. Łatwo jest się tym wszystkim upoić, kuszące jest spojrzeć wstecz na pokolenia naszych przodków i zadzierać wysoko głowę. Tymczasem w maju tego roku w Łodzi podpalony został maszt komórkowy, co wiązać się ma z teoriami spiskowymi dotyczącymi wprowadzenia technologii mobilnej 5G. Wcześniej do takich wydarzeń dochodziło między innymi w Wielkiej Brytanii i na dużą skalę w Holandii.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Kultura; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowe strachy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >