Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich pierwsza rodzina ujawniła swój talent komiczny. Zaczęła pierwsza dama Agata Duda, która stwierdziła, że jej „milczenie to sprzeciw wobec manipulacji, dezinformacji i kłamstwom”. Tego właśnie brakowało Trzaskowskiemu. Żeby w jednym zdaniu zawrzeć politykę rządu.

• Są już pierwsze wymierne sukcesy nowego dyrektora radiowej Trójki, pana redaktora Kuby Strzyczkowskiego. Stacja spadła do 4,3 proc. udziału w rynku, w grupie wiekowej 15–75. Znając premiera Mateusza, znajdzie jeszcze jakieś rezerwy w grupie 75+.

• Reakcje ludzi mediów na ponowny wybór Andrzeja Dudy na urząd prezydenta były zróżnicowane. Najmocniej przeżyła to Justyna Pochanke, która rzuciła posadę w „Faktach” TVN. Po 19 latach pracy. Tym samym stworzyła ideał Jarosława Kaczyńskiego – autorepolonizację.

Maciej Orłoś planuje stworzyć na YouTube niezależny program informacyjny pt. „W telegraficznym skrócie”. Aby go uruchomić, dziennikarz rozpoczął zbiórkę pieniędzy w internecie. To fenomen naszych czasów. Zanim coś zrobisz, już wiesz, że 10 440 648 osób cię nie chce.

Kayah i Viki Gabor z piosenką „Ramię w ramię” będą reprezentowały Polskę na konkursie piosenki OGAE. Jest to plebiscyt zorganizowany przez międzynarodowy klub zrzeszający fanów Eurowizji. Fankluby to poważna sprawa. Na przykład ten Piotra Żyły nazywa się Żylaki.

• Trudno było znaleźć w środowisku show-biznesu osoby, które cieszyły się ze zwycięstwa Andrzeja Dudy. Ale jest. Jarosław Jakimowicz, nazywany czasami dla beki aktorem. Jarek się cieszył na Instagramie, a jego radość polubiły 484 osoby.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Kultura; s. 71
Reklama