Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Zadie Smith za Karela Gotta

Sopot kulturalny

Joanna Cichocka-Gula – pomysłodawczyni festiwalu Literacki Sopot, od 2019 r. dyrektorka Art Inkubatora, w latach 2010–19 wiceprezydentka Sopotu odpowiedzialna m.in. za kulturę, sport i oświatę. Joanna Cichocka-Gula – pomysłodawczyni festiwalu Literacki Sopot, od 2019 r. dyrektorka Art Inkubatora, w latach 2010–19 wiceprezydentka Sopotu odpowiedzialna m.in. za kulturę, sport i oświatę. Renata Dąbrowska
Ciekawe, że trzeba było epidemii, żeby zatrzymać się przy wydarzeniach bardziej ambitnych, nierozrywkowych – mówi Joanna Cichocka-Gula, dyrektorka festiwalu Literacki Sopot i nowej instytucji kultury, Art Inkubatora.
Literacki Sopot. Spotkanie z Klementyną Suchanow, 2018 r.Bartosz Banka/Agencja Gazeta Literacki Sopot. Spotkanie z Klementyną Suchanow, 2018 r.

JAKUB KNERA: – Jaki był Sopot, gdy pandemia najbardziej się nasiliła?
JOANNA CICHOCKA-GULA: – Wyludniony jak reszta świata. W końcu było miejsce do parkowania i dużo wolnych przestrzeni. Miasto wróciło do swoich korzeni i było po prostu sennym uzdrowiskiem. Z biegiem czasu pojawiły się kolejne odmrożenia, turyści zaczęli wracać. Otwarto Państwową Galerię Sztuki, Muzeum Sopotu i zapewniającą dużą otwartą przestrzeń Operę Leśną.

Jest inaczej niż przed pandemią?

Polityka 32.2020 (3273) z dnia 04.08.2020; Kultura; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Zadie Smith za Karela Gotta"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >