Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Otworzyłem nowe drzwi

Nowa era w operze

Mariusz Kwiecień Mariusz Kwiecień Mikołaj Mikołajczyk
Z żalem przerywam karierę śpiewaka – mówi światowej sławy baryton Mariusz Kwiecień, nowy dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej. W tej roli chce przywrócić śpiewakom podmiotowość.
Mariusz Kwiecień przez 25 lat swej kariery występował wielokrotnie na najważniejszych scenach świata, m.in. w nowojorskiej Metropolitan Opera, londyńskiej Covent Garden, Operze Paryskiej, Operze Wiedeńskiej, Operze Bawarskiej w Monachium.Piotr Malecki/Forum Mariusz Kwiecień przez 25 lat swej kariery występował wielokrotnie na najważniejszych scenach świata, m.in. w nowojorskiej Metropolitan Opera, londyńskiej Covent Garden, Operze Paryskiej, Operze Wiedeńskiej, Operze Bawarskiej w Monachium.

DOROTA SZWARCMAN: – Obejmuje pan stanowisko, wraz z nową dyrektor naczelną Haliną Ołdakowską i dyrektorem muzycznym Bassemem Akiki, w trudnym momencie. Jak wyobraża sobie pan pracę teatru w czasie pandemii?
MARIUSZ KWIECIEŃ: – Mam nadzieję, że skoro pierwsza fala była u nas łagodniejsza niż we Włoszech, Hiszpanii czy Francji, to druga też będzie lżejsza. Teraz mamy pozwolenie na obecność połowy widowni. Znam ludzi, którzy jeżdżą już po świecie jak przed pandemią, żeby w końcu posłuchać swoich ukochanych śpiewaków, więc ponieważ chcemy sprowadzać do Wrocławia wybitnych artystów – oczywiście w ramach naszych możliwości finansowych i ich możliwości czasowych – to nie wątpię, że i publiczność się pojawi.

Polityka 32.2020 (3273) z dnia 04.08.2020; Kultura; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Otworzyłem nowe drzwi"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >