„Polityka”. Pilnujemy władzy, służymy czytelnikom.

Prenumerata roczna taniej o 20%

OK, pokaż ofertę
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Jak wiadomo, Janusz Gajos wypowiedział się na temat Jarosława Kaczyńskiego. W efekcie wojnę Januszowi wypowiedziała cała elita intelektualna PiS. „Insynuacje prostaka” i „mali śmieszni ludzie” to niektóre z literackich pereł oponentów aktora. Lubię to ich oddanie Jarkowi i przekonanie, że to on wymyślił wszystko. Nawet minigolfa.

Dorota Szelągowska wyznała ostatnio, że na swój pierwszy casting do programu TVP „Rower Błażeja” poszła na kacu po mocno alkoholowej imprezie. I została przyjęta. Jak się patrzy na dzisiejszą obsadę stacji, to można odnieść wrażenie, że mają wciąż te same kryteria.

Superstacja wyrasta na najbardziej aktywną telewizję bez widzów. Właśnie pochwalili się, że detektyw Rutkowski, z domu Krzysztof, poprowadzi u nich program „Kryminalna Polska”. Czyli poniekąd autobiograficzny.

• Artystyczne zaplecze PiS, czyli Jarosław Jakimowicz wraz z Magdaleną Ogórek, dostali nowy program w TVP Info pod wszystko mówiącym tytułem „W kontrze”. Był już pupilem TVP Sławomir, Norbi, Zenek, a teraz to. Jak tak dalej pójdzie, zatrudnią Gajosa.

Michał Żebrowski ponownie został ojcem. Ta sama żona urodziła mu trzeciego syna. Gratuluję. Wszystko wskazuje na to, że teatralna adaptacja „Trzech sióstr” Czechowa w rodzinnym składzie nie znajdzie się w najbliższym planie repertuarowym.

Daniel Martyniuk znów w publicystycznej ofensywie. Tym razem zaatakował Kamila Bednarka, twierdząc, że jest on nikim i że przez niego Bob Marley przewraca się w grobie. Marley przewidział artystów disco polo słowami „Niektórzy ludzie są tak biedni, że jedyne, co mają, to pieniądze”.

Polityka 34.2020 (3275) z dnia 18.08.2020; Kultura; s. 79
Reklama