„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• To się nazywa nokaut. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski i inni byli dziennikarze Trójki postanowili powołać do życia internetowe radio o wymownej nazwie 357. Pod tym numerem była kiedyś Trójka przy Myśliwieckiej. Teraz tam zaczyna się Kraśnik.

Przemysław Czarnek, ewentualny szef resortu edukacji w średniowiecznym zawieszeniu, jest chory na koronawirusa. Współczuję i życzę zdrowia. Ale jest i pozytyw tej sytuacji. Wreszcie minister ma w sobie coś współczesnego.

Blanka Lipińska i Alek Baron rozstali się. Najbardziej medialny związek ostatnich miesięcy przeszedł do historii. Para, która ujawniała zdjęcia z łóżka czy wanny, teraz prosi o uszanowanie prywatności. Podobno śmiech przedłuża życie. Takie newsy czynią mnie nieśmiertelnym.

Anna Mucha wraca na rynek teatralny, tym razem jako producentka spektaklu „Przygoda z ogrodnikiem”. W obsadzie wystąpi zarówno producentka, jak i jej były oraz aktualny partner. Wszystko zatem wskazuje, że będzie to czarna komedia.

Sebastian Fabijański – aktor oraz artysta hiphopowy na umowę-zlecenie – został malarzem. Twórca wyznał, za jaką kwotę sprzedał swój pierwszy obraz. To 3,5 tys. zł. Ujawnił też swój proces twórczy: Jest płótno, jest farba. Bardzo bliski ekspresją do innego nurtu: Jest alkohol, jest impreza.

Justyna Żyła, najbardziej mściwa była żona polskiego sportowca, tym razem zaatakowała byłego męża, wytykając mu wiek jego wybranki. Piotr związał się z 22-letnią Marceliną Ziętek. Gdyby przyznawano nagrody za obciach roku, Justyna byłaby w trakcie kupowania kolejnej półki na te wszystkie puchary.

Polityka 42.2020 (3283) z dnia 13.10.2020; Kultura; s. 91
Reklama