Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Ironią w dziady

Państwo z kartonu i protest robiony metodą chałupniczą

„Dziady na Mickiewicza” w wykonaniu aktorów i muzyków pod wodzą Oskara Sadowskiego. „Dziady na Mickiewicza” w wykonaniu aktorów i muzyków pod wodzą Oskara Sadowskiego. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
To protest robiony metodą chałupniczą i z materiałów z odzysku. Czyli nowocześnie. Jak głosił jeden z transparentów: „Żądamy powrotu do przyszłości. Niech się skończy ten koszmar!”.
Trawestacja plakatu wyborczego z 1989 r. wykonana przez Jarka Kubickiego: Gary’ego Coopera zastępuje tu Sigourney Weaver (Ellen Ripley z „Obcego”).Jarek Kubicki Trawestacja plakatu wyborczego z 1989 r. wykonana przez Jarka Kubickiego: Gary’ego Coopera zastępuje tu Sigourney Weaver (Ellen Ripley z „Obcego”).

„To państwo jest jak ten transparent, chujowe i z kartonu” – brzmi napis na kawałku pudełka po pizzy, który dzierży w ręce dziewczyna. Na innym można przeczytać: „Nie zasługujecie nawet na porządny transparent” – to z frontu, bo z tyłu znaleźlibyśmy logo marki elektronicznej, tłumaczące pierwotne przeznaczenie pudełka. Na kolejnej tekturze ostrzeżenie z odwołaniem do tasiemca „M jak miłość”: „Drogi PiS-ie, serdecznie przypominamy, że Hankę Mostowiak też wykończyły kartony”.

Polityka 46.2020 (3287) z dnia 08.11.2020; Kultura; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Ironią w dziady"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >