Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Pod domem Jarosława Kaczyńskiego na ulicy Mickiewicza grupa artystów wystawiła spektakl „Dziady” Adama Mickiewicza. Wystąpili m.in. Kasia Warnke, Michał Szpak, Ola Domańska czy Krzysztof Zalewski. Wszystkich młodych widzów informuję, że cytat „Spieprzaj, dziadu!” nie pochodzi z tego dzieła.

Radek Kotarski, dziennikarz i youtuber, przekazał na aukcję WOŚP swoje ferrari F430, które zakupił... miesiąc wcześniej. W ramach realizacji chłopięcych marzeń. W ramach realizacji męskich marzeń tym wydarzeniem promuje swą nową książkę. Miałem to auto. Jest jak polska służba zdrowia. Wymaga naprawy.

Rafał Ziemkiewicz, znany z kultury słowa oraz subtelności przekazu, planuje otworzyć swój kanał na YouTube. Będzie tam komentował bieżące wydarzenia. Dla największych fanów pojawi się strefa premium z treściami płatnymi. Tam autor za pieniądze opowie, jak za darmo wykorzystać nietrzeźwą.

Polsat rozpoczął ciekawą praktykę. W serialu „Bez skrupułów” stacja cenzoruje efektem dźwiękowym każdy wulgaryzm, a jest ich znaczna ilość. Zamazuje też kobiece piersi oraz pośladki. To podobno polityczny obraz zepsutych elit, co trudno stwierdzić, bo nie wszystko widać.

Michał Wiśniewski pojawił się na strajku kobiet w ramach marszu środowisk artystycznych. Wcześniej muzyk nagrał wulgarną piosenkę o Prezesie. W maju jednak twierdził, że Jarosław Kaczyński to geniusz. Ewidentnie Michał z poglądami ma to samo co z żonami. Nie są stałe.

• Polo TV wystartowała z nowym serialem dokumentalnym pt. „Wesele z piekła rodem”. Bohaterką cyklu jest Krystyna Zajączek, która od 15 lat zajmuje się organizacją wesel.

Polityka 46.2020 (3287) z dnia 08.11.2020; Kultura; s. 90
Reklama