Kultura

Reżyseria online

20. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje Katowice 2020

materiały prasowe
Jubileuszowa edycja katowickiej imprezy odbędzie się, jak niemal wszystkie wydarzenia kulturalne tej jesieni, w przestrzeni wirtualnej.

Jubileuszowa edycja katowickiej imprezy odbędzie się, jak niemal wszystkie wydarzenia kulturalne tej jesieni, w przestrzeni wirtualnej. A mowa o programie złożonym ze spektakli, spektakli telewizyjnych z cyklu „Teatroteka”, filmów dokumentalnych, krótkich metraży, słuchowisk radiowych i rozmów, pokazywanych na stronie internetowej festiwalu bez opłat (jedynym biletowanym wydarzeniem jest transmisja „Capri – wyspy uciekinierów” w reż. Krystiana Lupy z warszawskiego Teatru Powszechnego 21 listopada, jako wprowadzenie do festiwalu). O Laur Konrada – nagrodę przyznawaną najlepszemu reżyserowi imprezy – będą konkurować twórcy i twórczynie pięciu przedstawień. „Gracjana Pana”, reż. Cezary Tomaszewski, Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, „Jutro przypłynie królowa”, reż. Piotr Łukaszczyk, Wrocławski Teatr Współczesny, „Jezusa”, reż. Jędrzej Piaskowski, Nowy Teatr w Warszawie, „Lwów nie oddamy”, reż. Katarzyna Szyngiera, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i „Mistrza i Małgorzaty”, reż. Małgorzata Warsicka, Teatr Polski w Bielsku-Białej. Warto zaznaczyć w kalendarzu!

Szczegóły: www. festiwal-interpretacje.pl

20. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje Katowice 2020, 23–28 listopada

Polityka 47.2020 (3288) z dnia 17.11.2020; Afisz. Premiery; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Reżyseria online"

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020