Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Ciekawe akcenty kulturowe pojawiły się na ostatnich manifestacjach Strajku Kobiet. W Warszawie jedna z uczestniczek niosła transparent o treści „Praca w policji to większa żena niż filmy Vegi”. Od ilu gwiazdek zaczyna się dobry policjant? Byle nie od ośmiu…

• Kilka dni temu przez media przewaliła się informacja, że Blanka Lipińska przystąpiła do pracy nad nową książką. Na szczęście sama zainteresowana skomentowała doniesienia krótko: to bzdura. Na takie słowa miłośnicy dobrej literatury czekali od dawna.

• W momencie, gdy media po raz kolejny ekscytują się pytaniem, czy Fryderyk Chopin był biseksualny, pod aktualny nurt podłączył się muzyk Tymon Tymański, przyznając, że on też. Po raz kolejny udowodnił, że jest zdolnym muzykiem, który urodził się w niewłaściwym ciele.

Marcin Najman, człowiek, który nie tyle nie dogania rzeczywistości, co własnej dyscypliny sportu, tradycyjnie po kolejnym zakończeniu kariery zapowiedział następne walki. Pierwsza już na początku przyszłego roku. Marcin stoczy pojedynek z „Polską Babcią”.

Edyta Górniak przygnieciona atakiem Covid-19 oraz Billa Gatesa postanowiła zrezygnować z mediów społecznościowych. Po kilku dniach stwierdziła jednak, że nie może narodowi odebrać siebie i wróciła. Obiecała, że zniknie za rok. Tak to bywa z artystami. Perspektywa odległa, ale warto czekać.

• Znany i lubiany Cezary Żak założył konto na Instagramie. Aktor zasypał nas informacjami. Że miał covid, że nie będzie dalszej części „Miodowych lat” ani „Rancza”. Użył zwrotu często stosowanego przez moje byłe: „Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki”.

Polityka 50.2020 (3291) z dnia 08.12.2020; Kultura; s. 92
Reklama