Kultura

Nic nie idzie na marne

Inga Iwasiów: Wciąż wychodzę na ulicę, nic nie idzie na marne

Inga Iwasiów (ur. 1963 r.) – polska literaturoznawczyni, krytyczka literacka, prozaiczka, poetka, profesor nauk humanistycznych związana z Uniwersytetem Szczecińskim. Inga Iwasiów (ur. 1963 r.) – polska literaturoznawczyni, krytyczka literacka, prozaiczka, poetka, profesor nauk humanistycznych związana z Uniwersytetem Szczecińskim. Rafał Siderski / Forum
Najważniejszym zadaniem jest utrzymanie w ludziach przekonania, że warto, że musimy zmienić układ władzy w Polsce – mówi prof. Inga Iwasiów. Choć zdaje sobie sprawę, że dobre zakończenie nie czeka za rogiem ulicy.
materiały prasowe

JUSTYNA SOBOLEWSKA: – Po tym, jak media narodowe napiętnowały panią za udział w Strajku Kobiet, pojawiły się anonimy. Jak pani to znosi?
INGA IWASIÓW: – Ktoś, kto ujawnia swoje poglądy, zajmuje się feminizmem, jest przyzwyczajony do tego, że będzie atakowany. W „Kronikach oporu i miłości”, powieści wydanej ponad rok temu, opisałam kryzys, jaki przechodzi kobieta, którą to spotyka pierwszy raz. Moja bohaterka rozsypuje się pod wpływem takich anonimów.

Polityka 52.2020 (3293) z dnia 20.12.2020; Kultura; s. 130
Oryginalny tytuł tekstu: "Nic nie idzie na marne"

Czytaj także

Kraj

Sławomir Mentzen – strateg Konfederatów

Czy można być liberalno-konserwatywnym nacjonalistą? Jak dotąd to się Konfederacji całkiem nieźle udaje. Choć balansująca pomiędzy władzą i opozycją formacja nadal jest zagadką.

Rafał Kalukin
02.10.2020