Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Mamy już ranking największych hitów polskiego YouTube’a. Na miejscu pierwszym numer „Przejmujemy jutuby” Ekipy Karola Friza Wiśniewskiego. Na drugim #hot16chellange2, czyli „Ostry cień mgły” w wykonaniu Andrzeja Dudy. Gratulacje. Różnica pomiędzy panami jest taka, że Ekipę Friza śledzą ludzie, a ekipa Andrzeja śledzi ludzi.

• Alternatywna intelektualistka Kaja Godek została kolejną nominowaną do Biologicznej Bzdury Roku 2020. Kaja zasłużyła na to wyznaniem „Nie ma czegoś takiego jak orientacja seksualna”. Oczywiście. Orientacja w terenie w zupełności wystarczy.

Edyta Górniak znów w naukowym uderzeniu. Tym razem artystka ujawniła, że „butelkowana woda jest w dużym stopniu uśmiercona”. Kiedyś wokalistka przyznała się, że to nie ona była Ewą. Dziś dzięki temu śpimy spokojniej.

Blanka Lipińska zaprojektowała szpilki inspirowane filmem „365 dni”. Buty są trochę jak ten film – długie i brzydkie. Kosztują 5 tys. zł. Szybko zyskały miano najbrzydszych, jakie kiedykolwiek zrobiono. Podobno kobiety, które noszą szpilki, częściej mają orgazm. W tym przypadku jak zdejmą.

• Świąteczny klimat bardzo się udzielił w TVP. W „Wiadomościach” materiał o koniunkcji Jowisza i Saturna, zwanej Gwiazdą Betlejemską, reporterka zilustrowała fragmentem filmu „Żywot Briana” Monty Pythona. Takie jest odwieczne prawo natury. Parodia lgnie do parodii.

• Nareszcie. Ola Domańska, trudna, ale zdolna aktorka, otrzymała główną rolę w nowym serialu „Mecenas Porada”. Zwolniona z pracy młoda pani adwokat organizuje stoisko w galerii handlowej, gdzie doradza ludziom.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Kultura; s. 118
Reklama