Kultura

Czas „Relaxu”

„Relax”: reaktywacja

Kadr z animowanego serialu o Kajku i Kokoszu, bohaterach komiksów Janusza Christy. Kadr z animowanego serialu o Kajku i Kokoszu, bohaterach komiksów Janusza Christy. Netflix
Polski komiks wciąż napędza tęsknota za minionymi czasami. I tak w 2021 r. czekamy na ekranizację przygód Kajka i Kokosza, czytając reaktywowany po prawie 40 latach kultowy magazyn „Relax”.
Okładki starego „Relaxu”.materiały prasowe Okładki starego „Relaxu”.

Najpierw, na początku grudnia ubiegłego roku, pojawiła się sensacyjna informacja, że serwis streamingowy Netflix będzie dystrybutorem animowanego serialu o Kajku i Kokoszu, bohaterach komiksów Janusza Christy. Dwa tygodnie później do sprzedaży trafił nowy numer „Relaxu”, słynnego „Magazynu opowieści rysunkowych” z przełomu lat 70. i 80.

Prace nad serialem „Kajko i Kokosz” trwały od dłuższego czasu. „Staramy się oddać ducha klasycznych albumów, ale jednocześnie chcemy, żeby ich humor był skierowany do współczesnych dzieciaków” – zdradzał półtora roku temu współscenarzysta serialu

Polityka 3.2021 (3295) z dnia 12.01.2021; Kultura; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Czas „Relaxu”"
Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Zygmunt Freud i jego rewizja natury człowieka

Gdy Albert Einstein wytyczał nową drogę myśleniu o przestrzeni, czasie i grawitacji, wiedeński lekarz Zygmunt Freud rewidował wiedzę o istocie człowieczej natury.

Joanna Cieśla
08.09.2015