Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Ruszył proces Kamila Durczoka. A właściwie procesy. Niech przemówią liczby. 3,2 miliona. 25 lat. 2,6 promila. 12 lat. Trudno się dziwić, że syn Durczoka chce zmienić nazwisko. Kto by to wszystko spamiętał.

Jerzy Kryszak wypowiedział się o odwołaniu Jerzego Brzęczka. „Jak są spięcia wewnątrz, światło gaśnie”. Jerzy grał kiedyś w filmie „Aktorzy prowincjonalni”. Więc jest w stanie wyczuć emocje kadry.

• Legenda radia Piotr Kaczkowski wraca na antenę. Dziennikarz poprowadzi w Radiu 357 audycję „Max 357”. nawiązującą do „MiniMaksa”, jego sztandarowego programu w Trójce. Dla młodego czytelnika: Trójka to radio, które kiedyś miało słuchacza, a teraz słuchacz ma je...

• Ukazała się nowa książka Karoliny Korwin-Piotrowskiej. „Reset” to rozmowy autorki z ludźmi kultury, mediów czy biznesu o zmianach, jakie wywołała pandemia. Dobry ruch. Pandemia to jedyne zjawisko, które traktuje Karolinę poważnie.

• Trwa medialna epopeja gwiazdy TVP Info Jarosława Jakimowicza. Jarek w akcie desperackiej obrony wyznał, że wszystkie kryminalne historie z książkowej autobiografii zmyślił. Jarek był kiedyś twarzą skupu katalizatorów. I chyba na tym powinien się skupić.

Marcela Leszczak i Michał Koterski rozstali się. Po raz kolejny, ale, co ważne, po raz pierwszy w tym roku. Misiek wyznał ostatnio, że po roli w filmie „Gierek” chciał się pozbyć zbędnych kilogramów. Ale nikt nie przypuszczał, że aż tylu.

• To jest narodowa informacja miesiąca. Jacek Kurski, też prezes, znowu zostanie ojcem. Specjalista od Zenka, niemieckich dziadków, naleśników i oferty programowej znowu zrobił coś, co od pierwszego sezonu leży.

Polityka 6.2021 (3298) z dnia 02.02.2021; Kultura; s. 78
Reklama