Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Media podały, że żona Jarka Jakimowicza, pani Katarzyna Sykson-Jakimowicz, miała dostać pracę w NBP zaraz po tym, jak Jarosław zaczął wychwalać władzę PiS w TVP. NBP i TVP coś łączy. Duża ilość zer.

• Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Nergalowi. Chodzi o zdjęcie obrazu Matki Boskiej, na którym ktoś postawił stopę. Cztery osoby uznały, że obraża to ich uczucia religijne. Głupi. Nie wie, że w Polsce portrety bezpieczniej jest wieszać, niż deptać.

Zoom TV przygotowuje show randkowy pt. „Magia nagości”, w którym uczestnicy wybierają kandydata lub kandydatkę na randkę tylko na podstawie ich nagich ciał. Czyli jak w życiu. Jeśli facet po pierwszej randce pamięta kolor twoich oczu, to znaczy, że masz za mały biust.

• Ed Wood polskiego dokumentu, czyli Sylwester Latkowski, zapowiedział, że zrobi kolejny film, tym razem o aferze GetBack. Sylwester bez powodzenia próbował dostać się do łódzkiej Filmówki. Teraz po raz kolejny pokaże nam, dlaczego go nie przyjęli.

• Rada Mediów Narodowych powołała nową radę programową Polskiego Radia. Trafi do niej, uwaga, poseł PiS Marek Suski. Brawo. To wielka jakościowa zmiana. Tak wielka jak Katarzyna Wielka.

Kamil Bortniczuk, bezkompromisowy rewolwerowiec prawicy, poszedł na rekord. Kamil tak się zachwycił swoimi wypowiedziami, że prowadzący z nim wywiad w RMF Robert Mazurek wyszedł ze studia. Skandal. A Beata Szydło obiecywała: Będziemy słuchać, co do nas mówicie.

• Podczas akcji protestacyjnej „Media bez wyboru”, w której stacje pokazywały czarne plansze, Polsat miał 0,27 proc. udziału w rynku, a TVN 0,26 proc.

Polityka 8.2021 (3300) z dnia 16.02.2021; Kultura; s. 78
Reklama