Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Scena daje zbroję

Siksa: Scena daje zbroję

Siksa – duet utworzony w 2014 r. przez wokalistkę Alex Freiheit (Aleksandrę Dudczak) i basistę Buriego (Piotra Buratyńskiego). Siksa – duet utworzony w 2014 r. przez wokalistkę Alex Freiheit (Aleksandrę Dudczak) i basistę Buriego (Piotra Buratyńskiego). Leszek Zych / Polityka
Gdybyśmy chcieli być bardziej słyszalni, musielibyśmy dokonać zabiegów i ustępstw, na które jednak nie chcielibyśmy iść – mówią Alex Freiheit i Buri z zespołu Siksa, laureaci Paszportu POLITYKI w kategorii Muzyka popularna.
Dziękujemy partnerowi kategorii Muzyka Popularna. Dziękujemy partnerowi kategorii Muzyka Popularna.

MIROSŁAW PĘCZAK: – Zostaliście w powszechnej opinii komentatorów przypisani do tradycji punkowej. Ale Buri mówił w jednym z wywiadów: „Dzięki temu, że to tylko bas i wokal, to ludzi odrzucamy i fascynujemy zarazem, działamy trochę jak efekt obcości w teatrze Brechta, a z drugiej strony wciągamy, zaciekawiamy”. Jak byście to teraz skomentowali?
BURI: – Kilka dni temu spotkaliśmy znajomego. Zadał pytanie, które dosyć często pada ze strony zaprzyjaźnionego środowiska punkowego: „A nie myśleliście o zmianie formuły?

Polityka 9.2021 (3301) z dnia 23.02.2021; Kultura; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Scena daje zbroję"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >