Kultura

Bezpieczny seks

Na planie z koordynatorką scen intymnych

„Diabły” w reż. Agnieszki Błońskiej w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Mocna kobieca odpowiedź na dwa tysiące lat katolickiej mizoginii i seksizmu. „Diabły” w reż. Agnieszki Błońskiej w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Mocna kobieca odpowiedź na dwa tysiące lat katolickiej mizoginii i seksizmu. Magda Hueckel
W teatrze i w serialach, których twórcy lubili rozbierać swoich aktorów, dziś goliznę zaczyna się regulować. A na planach filmowych coraz częściej goszczą koordynatorki scen intymnych.
„Gra o tron”.BEW „Gra o tron”.

Kolejne afery z wykorzystywaniem aktorów zmieniają zasady uprawiania tego zawodu. Najnowsze oskarżenia dotyczą reżysera Pawła Passiniego. Zaczęło się od studentek dyplomowego przedstawienia na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, części krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Przygotowywany przez rok spektakl „Mały Las – Krótki Sen”, na podstawie „Snu Nocy Letniej” Szekspira, miał – jak tłumaczy reżyser – „dotyczyć samego teatru i tego, w jaki sposób staje się on narzędziem przemocy”.

Polityka 10.2021 (3302) z dnia 02.03.2021; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Bezpieczny seks"

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Królewny – żony i matki władców

Wagę dynastycznej dyplomacji rozumieli także Piastowie i Jagiellonowie, którzy wykorzystywali ożenki swoich sióstr, córek i wnuczek do zawierania politycznych aliansów.

Anna Czarniecka
23.02.2021