Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kazimierz Marcinkiewicz, lat 61, będzie walczył na ringu MMA

W ramach charytatywnej gali Braci Collins były premier zmierzy się z Rafałem Collinsem. Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Monika Richardson Malcolm Zamachowska rozstała się po 10 latach ze swoim trzecim mężem Zbyszkiem Zamachowskim. Po pierwszym odziedziczyła nazwisko, po drugim dzieci, po trzecim zasłużoną sławę.

Grzegorz Braun zamieścił w sieci zdjęcie z autokaru pełnego szczęśliwych ludzi jadących z Rzeszowa na protest antycovidowy do stolicy. Wszyscy bez masek. Niestety, kondominium niemiecko-rosyjskie pod żydowsko-amerykańskim zarządem powierniczym nie zareagowało.

Rafał Ziemkiewicz ruszył ze stroną Ziemkiewicz.info. Jak zaznacza autor, ma to być jego rezerwa, gdyby padł ofiarą cenzorskich zapędów YouTube. W tym coś jest. YouTube wykorzystuje technologię HTML5. A to czytane po hebrajsku od tyłu można przetłumaczyć jako Michnik.

Jakub Żulczyk został oskarżony o zniesławienie prezydenta Andrzeja Dudy. Na Facebooku nazwał on głowę państwa „debilem”. Ja spojrzę na ten temat z innej strony. Żulczyk jako polemista, dyskutant i komentator ustawicznie sprawia wrażenie, jakby te książki pisał mu ktoś inny.

Rafał Masny, jeden z filarów tria komediowego AbstrachujeTV, odchodzi z tego popularnego kanału. Zostaje tylko jako udziałowiec i menedżer. Szkoda. Ale model biznesowy oparty na przebieraniu się za kobietę może być trudny i dla przebierającego, i dla tej kobiety.

• Sto lat! 23 marca Leszek Możdżer skończył 50 lat. Gratuluję. Tak tylko przypominam, że w jego wieku Fryderyk Chopin nie żył już od 11 lat.

Artur Orzech odchodzi z TVP. Albo: Artur Orzech wyrzucony z TVP. Trudno uznać, która wersja jest prawdziwa. Prezenter podobno nie przyszedł na nagranie programu „Szansa na sukces”.

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Kultura; s. 102
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama