Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

To jest wiadomość roku. Koncerny WarnerMedia, właściciel m.in. CNN oraz Discovery, właściciel m.in. TVN, zapowiadają fuzję. Połączone firmy mają skuteczniej walczyć z gigantami medialnymi, jak Disney, Netflix czy Obajtek.

Robert Lewandowski już w czerwcu otwiera w Warszawie czteropoziomową restaurację. Czekamy. W kontekście jego ostatniego poziomu i osiągnięć na boisku wybranie się do Roberta, by strzelić jednego, wygląda na gruby nietakt.

• Człowiek, który buduje swą karierę na ustawicznym kończeniu kariery, wraca na ring MMA. Marcin Najman rzucił wyzwanie trenerowi krav magi, 52-letniemu Jackowi Murańskiemu. Wygrana wyniesie pół miliona złotych. Żartowałem. Nie z kwoty. Ze słowa wygrana.

Andrzej Piaseczny idzie za ciosem. Piosenkarz wyznał, że tworzy długotrwałą relację ze swym partnerem, marzy o ślubie, ale nie marzy o adopcji dzieci. W sieci zawrzało, a ofiarą ewidentnie padło słowo tolerancja. Andrzej też potrafił taki być. Kto parę lat temu nawoływał: Budzikom śmierć!

• Wartość Ekipy 25-letniego youtubera Karola Friza Wiśniewskiego została wyceniona przez fundusz JR Holding Januarego Ciszewskiego na 143,8 mln zł. Po tej informacji przestałem być i młody, i bogaty.

Anna Lewandowska pokazała łazienkę! W toaletowe spazmy wpadli literaci z serwisów internetowych. Klasa! Co za luksusy! Płytki prawdopodobnie marmurowe! Jest i lustro! Mają stojak na papier toaletowy! Jak widać, młoda wykształcona klasa średnia wcale nie jest młoda i wykształcona. Tylko średnia.

• Ruszyły zdjęcia do dwóch kolejnych części ekranizacji prozy Blanki Lipińskiej „365 dni”: „Ten dzień” oraz „Kolejne 365 dni”.

Polityka 22.2021 (3314) z dnia 25.05.2021; Kultura; s. 86
Reklama