Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Była partnerka Colina Farrella, Emma Forrest, ujawniła początki jego związku z Alicją Bachledą-Curuś. Polka miała bezceremonialnie złożyć aktorowi niemoralną propozycję. To by się zgadzało z dalszym przebiegiem jej kariery. Kilka lat później została nominowana do nagród Węży w kategorii najbardziej żenującej sceny.

• Muzyk Tymon Tymański wyznał w wywiadzie, że miewał przygody homoseksualne z kolegami. Nastały ciężkie czasy dla artystów. Niektórzy mają więcej orientacji niż przebojów.

• Po słynnym wywiadzie Andrzeja Dudy internet zalała fala przeróbek i parodii. Jedną z takich zaprezentował Maciej Dowbor, który motywowany słowami prezydenta zamawia kebab. Zalała go fala hejtu. Mnie to nie dziwi. Czasami z dowcipem jest jak z kebabem. Bywa cienki.

• TVP chciałaby zrealizować film dokumentalny o Jarosławie Kaczyńskim pt. „Człowiek zbuntowany”. Reżyserka Ewa Świecińska ma na koncie takie obrazy, jak „Pucz” i „Smoleńsk”. Był już kiedyś podobny film – „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”. Tam bohater też zaspał na główne wydarzenie.

• Zespół Kult wydał oświadczenie, że nie będzie brał udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. „Apartheidowi mówimy zdecydowane nie”. Ładne, mądre i przemyślane. Jako support proponuję Kukiza.

Karol Paciorek po jednym dniu usunął ze swojego kanału na YouTube wywiad z Sebastianem Fabijańskim. Na wyraźną prośbę aktora. Podobno panowie mieli problem ze zrozumieniem. Paciorek Fabijańskiego, a Fabijański siebie.

• Tancerka Agnieszka Kaczorowska stwierdziła, że aktualnie panuje „moda na brzydotę”, a pokazywanie swych słabszych stron w naturalnej odsłonie nazwała „siedzeniem w błotku, w którym tak miło się taplać”.

Polityka 25.2021 (3317) z dnia 15.06.2021; Kultura; s. 86
Reklama