Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Zderzenie z państwem

Jan Holoubek o drugim sezonie „Rojsta” i Polsce sprzed ćwierć wieku

Jan Holoubek Jan Holoubek Albert Zawada / PAP
Naszym zadaniem jako twórców jest konfrontowanie siebie i widzów z tym, co niewygodne, co próbuje się ukryć – mówi Jan Holoubek, reżyser kryminalno-obyczajowego serialu „Rojst ’97”.
Magdalena Różczka jako policjantka Anna Jass
w serialu „Rojst ’97”.Netflix Magdalena Różczka jako policjantka Anna Jass w serialu „Rojst ’97”.

ANETA KYZIOŁ: – W drugim sezonie „Rojsta” wracamy wraz z granym przez Dawida Ogrodnika redaktorem Zarzyckim na Dolny Śląsk po ponad dekadzie od wydarzeń z pierwszej części. Odchodzący na emeryturę redaktor naczelny „Kuriera Wieczornego” brutalnie podsumowuje transformację ustrojową: „Jednych skur... zastąpili drudzy”.
JAN HOLOUBEK: – Jest reprezentantem poglądów, które część społeczeństwa wtedy miała i zresztą ma do dziś. Ta wizja zdrady, zawiedzionych oczekiwań, że oto na „pstryk” wszystko się zmieni i stanie się cud gospodarczy.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Kultura; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Zderzenie z państwem"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022