Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

To, że prezydent regularnie lajkuje wpisy Roxi Węgiel na Instagramie, nikogo już nie dziwi. Dziwić może za to radosna reakcja rzecznika prezydenta Błażeja Spychalskiego na zdjęcie Anny Popek w bikini. Są na szczęście miejsca, gdzie prawica ciągle jest zjednoczona.

• Ekspertka od dobrych manier programu „Projekt Lady” Irena Kamińska-Radomska oznajmiła, że mężczyznom nie wypada latem chodzić w krótkich spodenkach. Stosując frazeologię feministek – to dyskryminacja mężczyzn ze względu na długość.

• Odbył się kolejny Polsat SuperHit Festiwal. Było inaczej niż zwykle, bo tym razem prezenterzy krzyczeli jeszcze głośniej. Biorąc pod uwagę czas spędzony na antenie, to hitem festiwalu był rodzinny, solidny, niemiecki samochód. Niemiec płakał, jak oglądał.

• Nie ma polskiego filmu bez Tomasza Karolaka. Teraz Tomasz dołączył też do reklamy sieci Plus. Całość zrobiona jest według polsatowskiego standardu kabaretowego. Facet przebiera się za babę i jest beka. Jak widać w pakiecie Smart Dom, oferta nie dotyczy autorów.

Maja Hyży została twarzą biżuterii, która do personalizacji produktów wykorzystała mleko z jej piersi oraz kosmyki włosów jej dzieci. To rzadki przypadek, kiedy brak talentu idzie w parze z brakiem smaku.

• Ukazała się biografia „Dziewczynka z kieliszkami” Grażyny Wiśniewskiej, mamy Michała. Pani mama szczerze opowiada o życiu, a najszczersza jest wtedy, gdy wyznaje: Misio jakoś nie miał szczęścia do kobiet. To by się zgadzało. Michał miał pięć żon, a z badań wynika, że co szósta Polka jest szczęśliwa.

Pola Lis zadebiutowała w „Przeglądzie Sportowym” wywiadem z Magdą Linette.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Kultura; s. 94
Reklama