Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Mea pulpa Kuby Wojewódzkiego.

Mariusz Pudzianowski, były strongman, a obecnie zawodnik MMA, ma walczyć w formule bokserskiej z aktorem serialu „Gra o tron” Thorem Björnssonem. Thor ma w swoim kraju pseudonim The Mountain. Mariusz będzie musiał zatem wspiąć się na wyżyny.

• Katarzyna Niezgoda pochwaliła się w sieci nowym wybrankiem. To wokalista disco polo Paweł Markiewicz. Brawo. Katarzyna znana jest głównie ze związku z Tomaszem Kammelem i Bankiem Pekao SA. Jednemu z nich szybko inwestycja pomyliła się z konsumpcją.

• Andrzej Piaseczny wyznał, że głównym powodem jego coming outu były słynne słowa prezydenta Andrzeja Dudy o ideologii LGBT. Od czasu lajków na Instagramie Roxie Węgiel prezydent znowu zrobił coś dla kultury.

• „Przegląd Sportowy” zawiesił współpracę z Mateuszem Borkiem. Przyczyną było pojawienie się nazwiska dziennikarza w aferze nielegalnego pozyskiwania dyplomów wyższych uczelni. Przypominają mi się słowa dziadka, który mówił do babci przy herbacie: „Mieszaj głośniej. Niech sąsiedzi wiedzą, że mamy cukier”.

• Jan Holoubek wyreżyseruje dla Netflixa serial katastroficzny „Wielka woda”, opowiadający o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu. Sukces „Rojsta ’97” rzucił Janka na głęboką wodę. Ostatnio w każdym filmie.

• Żona Piotra Adamczyka Karolina Szymczak zagra w hollywoodzkiej produkcji „Babylon” obok Brada Pitta i Margot Robbie. To będzie jej czas. Byle nie tak jak w przypadku Rafała Zawieruchy. Liczony stoperem.

• Podczas festiwalu Pol’and’Rock w trakcie koncertu duetu hiphopowego Łona i Webber publiczność wykrzykiwała „Je...ć PiS!”. Wojewoda zachodniopomorski zadzwonił do Jerzego Owsiaka z pretensją, że festiwal miał być apolityczny.

Polityka 33.2021 (3325) z dnia 10.08.2021; Kultura; s. 86
Reklama