Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Niewątpliwym bohaterem ostatnich dni był ponownie Paweł Kukiz, były lider i wokalista zespołu Piersi. Los Pawła zatoczył koło. Kiedyś też grywał koncerty przed gwiazdami jako support. W tłumaczeniu na język polski – przystawka.

• Aktorzy Joanna Opozda i Antoni Królikowski wzięli ślub. Gratulacje. Para spotykała się wcześniej przez cztery miesiące, a następnie zdecydowała o rozstaniu. Małżeństwo to jest to, co zazwyczaj nas spotyka, gdy planujemy coś innego.

• Maja Staśko, Batman feminizmu i specjalistka od wszystkiego, co seksualne, planuje uruchomić swój program na YouTube. Celem jest szerzenie tolerancji, miłości i akceptacji. Z opisu ewidentnie wynika, że jeszcze szukają prowadzącej.

• Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk. Warto zapamiętać to trio, które zwyczajnie się pomyliło. W sieci już rozgorzała akcja, by odsyłać Kukizowi do domu jego płyty. Niestety niepowodzeniem skończyła się akcja szukania tych, którzy w ogóle je mają.

• Decyzją Warszawskiego Sądu Okręgowego pisarz Jakub Żulczyk będzie odpowiadał za nazwanie prezydenta Andrzeja Dudy debilem. Po raz pierwszy w historii trzeba będzie przesłuchać 10 mln świadków.

• Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan pojawili się na ślubie Joanny Opozdy oraz Antka Królikowskiego godzinę przed wszystkimi. To dobra wróżba dla pary, odkryła Małgosia. Stosując podobną logikę: jak się skończy czas letni, to godzina będzie się zgadzać.

• Pisarz Michał Witkowski zaproponował swoim czytelnikom personal placement, czyli umieszczenie ich personaliów w najnowszej książce. Będzie się nazywała „Tango” i opowiadała o przedwojennej Polsce. Dzieci Michała Wiśniewskiego proszone są o niewysyłanie zgłoszeń.

• Wstydzę się każdego dnia, kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju – tymi słowami Janusz Panasewicz odniósł się do ostatnich decyzji Pawła Kukiza.

Polityka 34.2021 (3326) z dnia 17.08.2021; Kultura; s. 83
Reklama