Kultura

Patryk Zakrocki. Komponuje, gra, uprawia słuchowiska radiowe

© Jan Topolski © Jan Topolski
Komponuje, gra, uprawia słuchowiska radiowe, instalacje dźwiękowe, melodie pozytywkowe, szlagiery i wiele innych radosnych form aktywności.

Patryk Zakrocki urodził się w 1974 roku. Od lat mieszka na warszawskim Ursynowie. Od dawna zajmuje się muzyką: improwizacją i kompozycją. Pierwszą szlifował w ramach cyklicznych imprez jak Galimadjazz oraz z własnymi zespołami: instrumentalnym Tupika czy elektroakustycznym EA; drugą rozwijał pod okiem Bogusława Schaeffera i w domowym studiu.

Gra na skrzypcach i wszystkich możliwych, mniej lub bardziej egzotycznych instrumentach i przedmiotach. Ostatnio ukazała się jego autorska płyta ("Prace z obrazkiem", MonotypeRec 2006), do tej pory zrealizował osiem albumów wraz z zespołami (ostatnio Tupika – "Dla Agi", Lado ABC 2006), jest obecny na wielu składankach (ostatnio "Sztetlach", Dembitzer 2005; "Go-To-Cat-Man-Do").

Współpracuje ze studentami (m.in. Maciejem Sobierajem) i absolwentami (m.in. Maciejem Pieprzycą) łódzkiej szkoły filmowej, z grupą Twożywo (laureatami tegorocznych Paszportów Polityki), tworzy muzykę do teatru (między innymi "Auto da fe" w reżyserii Pawła Miśkiewicza w Starym Teatrze w Krakowie, oraz ostatnio polsko czeski projekt Pawła Stouraca i Leszka Mądzika "Kratochwileni 2006") oraz reklam i gier komputerowych, uprawia słuchowiska radiowe, instalacje dźwiękowe, melodie pozytywkowe, szlagiery i wiele innych radosnych form aktywności.

Wraz z Wojciechem Marcem tworzy unikalny i niepowtarzalny Zakład Produkcji Dźwięku – owocem tej współpracy jest płyta ze słuchowiskami dołączona do notesu "Audio.Mental.Notes_CD", Bęc Zmiana/BIS 2005.

Żyje wraz partnerką i córeczką. Wydaje się być szczęśliwym, spełnionym człowiekiem. I wciąż poszukującym twórcą. O wysokiej wrażliwości na świat, dziecięcej ciekawości dźwięku, wielkiej wierze w muzykę. Warto słuchać Patryka Zakrockiego. Albo czytać.

RADOSNE FORMY TWÓRCZOŚCI – reportaż wideo

Muzyka: Patryk Zakrocki
Zdjęcia, montaż i reżyseria: Jan Topolski
Wykorzystano utwory: "Muzyka Zakładowa", "Kiedy koty śpią, myszy harcują", "Mam niepoukładane w głowie" z płyt "Prace z obrazkiem" (MonotypeRec 2006) i "Audio.Mental.Notes_CD" (Bęc Zmiana/BIS 2005)

Zdjęcia powstały w: mieszkaniu Patryka Zakrockiego 13 grudnia 2006 roku i 6 stycznia 2007 roku.

Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Czy istnieją miasta idealne? Nowa Huta warunki spełnia. Warto przyjrzeć się jej bliżej

75-lecie Nowej Huty to okazja do rachunku sumienia dla urbanistów, decydentów i deweloperów. A dla nas – do refleksji, gdzie naprawdę chcielibyśmy mieszkać.

Marcin Skrzypek
09.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną