Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Beata Kozidrak, zatrzymana za jazdę z dwoma promilami na pokładzie, oznajmiła, że podda się karze. Zgodziła się także na publikację wizerunku i nazwiska. Bardzo dziękujemy, bo teraz wiemy, że to ona. W piosence „Piechotą do lata” było jednak coś z proroctwa.

• W Polsacie wystartował nowy program kabaretowy „Młodzi i Moralni”. Gospodarzami są Kabaret Młodych Panów oraz Kabaret Moralnego Niepokoju. I niepokój pozostał. Przypominają mi się słowa Włodzimierza Cimoszewicza: „Będziemy się kiedyś tego mocno wstydzili”.

• Rośnie przewaga TVN24 nad TVP Info. W sierpniu udział TVN24 w rynku wyniósł 5,47 proc., a konkurenta 4,09. Gratulacje. Wiem, że przekaz TVP Info może razić inteligentne osoby, ale oni chyba chcą trafić głównie do swoich wyborców.

Jan Borysewicz, lider Lady Pank, usłyszał zarzuty wyłudzenia podatku VAT oraz posługiwania się lewymi fakturami na łączną kwotę 250 tys. zł. Człowiek, który kiedyś śpiewał: „Wciąż gram, śpiewam, jem i śpię, tak naprawdę jednak nie ma mnie”, informował już dawno, że coś wymyśli.

• Wreszcie dobra wiadomość dla polskiego kina. Patryk Vega planuje nakręcić w tym roku ostatni film w Polsce i w grudniu wyjechać z kraju. Szukałem jakichś ładnych słów na pożegnanie. I mam: dzięki Bogu już wrzesień.

• Kolejny wielki sukces ikony mody, czyli Małgorzaty Rozenek. Program, który prowadzi, czyli „Projekt Lady” spadł z TVN do TVN7. Warto było myć ręce, nosić maskę i szczepić się, by dożyć tego momentu.

• Na nowej platformie streamingowej o nazwie Viaplay wystartował po 12 latach przerwy program pt.

Polityka 39.2021 (3331) z dnia 21.09.2021; Kultura; s. 85
Reklama