„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kultura

Wodząc palcami

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Nawet producenci sprzętu nie zawsze potrafią przewidzieć, co okaże się zabójczą aplikacją napędzającą sprzedaż ich gadżetu. Nawet producenci sprzętu nie zawsze potrafią przewidzieć, co okaże się zabójczą aplikacją napędzającą sprzedaż ich gadżetu. Shutterstock
Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.
Polityka

Jak o pierwszym popularnym smartfonie – bo pierwsze smartfony zaczęły się pojawiać wcześniej – pisano latem 2007 r.? „The Guardian”: „iPhone firmy Apple łączy telefon, odtwarzacz muzyki i wideo z przeglądarką www oraz e-mailem. Ale według badaczy popyt na takie wielofunkcyjne urządzenia jest niski, szczególnie w krajach zamożnych”. „Bloomberg”: „iPhone to tylko luksusowe cacko, które przemówi do garstki technologicznych frików. Jego wpływ na branżę będzie nieznaczny”.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Kultura; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Wodząc palcami"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021