Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Marietta Witkowska, gwiazda programu „Hotel Paradise” ujawniła, że myśli o przejściu na islam. Wiele rzeczy mi pasuje w tej religii – wyznała. Mnie też. W islamie nie ma kleru.

• TVN szykuje program rozrywkowy pt. „Przez Atlantyk”, w którym grupa celebrytów przepłynie ocean na pokładzie żaglowca. W obsadzie m.in. Antek Królikowski i Liroy. Brawo. Parafrazując kumpla Liroya, Grzegorza Brauna: zła rozrywka jest matką złej polityki.

• „Są dobre wieści. »Wesele 2« poniosło w kinach klęskę, obejrzało je dziesięć razy mniej widzów niż »Kler« tego samego reżysera”. Tyle minister kultury Piotr Gliński. Pamiętam taki cytat z filmu „Green Book”: gdybyś się czasem słuchał, nie mówiłbyś tyle.

• Agnieszka Chylińska na Instagramie zamieściła zdjęcie z Ryszardem Kaliszem i tajemniczą prośbę do fanów o wsparcie. Nie dziwię się. Byłem z Ryszardem na paru imprezach. Nie było lekko.

• „Jeśli żałuję, to tego, że obraziłem parę osób z wrodzoną dysfunkcją” – tak Jakub Żulczyk skomentował nazwanie prezydenta (wiadomo jak). Trwają prace, czy było to znieważenie, czy ujawnienie tajemnicy państwowej.

• Miłosz Kłeczek, dziennikarz TVP słynący z braku profesjonalizmu i nadmiaru stronniczości, został nominowany do Nagrody Mediów Publicznych. Gratulacje. Młodych adeptów dziennikarstwa informuję: jednak zdrowiej wejść komuś w drogę, niż w d...ę.

• 15 listopada Dorota Doda Rabczewska i Emil Stępień spotkali się w sądzie, aby formalnie i ostatecznie zakończyć swój związek. Tym samym zakończyła się historia dowodząca, że małżeństwo jest najbardziej zaawansowaną postacią wojny hybrydowej na świecie.

• Polskie gwiazdy może teraz najpierw pomyślą, a potem napiszą – tak komentuje medialną aferę Basi Szatan publicystka Plotka Magda Walma.

Polityka 48.2021 (3340) z dnia 23.11.2021; Kultura; s. 94
Reklama