Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kultura

Więcej i więcej Wiedźmina

Więcej Wiedźmina. Twórczyni serialu opowiada „Polityce” o drugim sezonie

Henry Cavill jako wiedźmin Geralt z Rivii i Freya Allan jako jego przyszywana córka Ciri w drugim sezonie serialu Netflixa. Henry Cavill jako wiedźmin Geralt z Rivii i Freya Allan jako jego przyszywana córka Ciri w drugim sezonie serialu Netflixa. Netflix
Skala sukcesu pierwszego sezonu mnie zaskoczyła – mówi Lauren Schmidt Hissrich, twórczyni serialowej adaptacji prozy Andrzeja Sapkowskiego, dodając, że „Wiedźmin” nie należy już wyłącznie do polskiej publiczności.
Lauren Schmidt HissrichNetflix Lauren Schmidt Hissrich

MARCIN ZWIERZCHOWSKI: – W jaki sposób trafiła pani na „Wiedźmina”?
LAUREN SCHMIDT HISSRICH: – Zbiór „Ostatnie życzenie” podsunął mi przyjaciel, miłośnik fantasy. To było mniej więcej na rok przed tym, jak Netflix zwrócił się do mnie w sprawie adaptacji. Moje pierwsze doświadczenie z tym światem było więc czysto czytelnicze, bez analizowania, jak mogłabym przenieść ową historię na ekran. Wówczas przeczytałam tylko tę jedną książkę. Gdy natomiast Netflix rozsyłał do różnych osób zapytanie, czy byliby zainteresowani zaadaptowaniem tej opowieści, i taka propozycja trafiła również do mnie, w pierwszej chwili odmówiłam.

Polityka 51.2021 (3343) z dnia 14.12.2021; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Więcej i więcej Wiedźmina"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >