Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kultura

Zawsze jest ciąg dalszy

Zawsze jest ciąg dalszy. O starości, ciekawości świata i szczęściu

„Żyjemy w świecie pełnym bólu. Jeśli pojawiają się przebłyski ukojenia, w których można przez chwilę nie czuć ogromu zła, to może warto je szczególnie docenić.” „Żyjemy w świecie pełnym bólu. Jeśli pojawiają się przebłyski ukojenia, w których można przez chwilę nie czuć ogromu zła, to może warto je szczególnie docenić.” Mirosław Gryń
To ciekawość sprawia, że moi bohaterowie nie czują się starzy, mimo że mają 80 czy 90 lat. Bez ciekawości się gaśnie – rozmowa z Justyną Dąbrowską, autorka cyklu książek „Rozmowy z mistrzami”.
Justyna Dąbrowska (ur. 1960 r.) – psycholog, psychoterapeutka, dziennikarka i redaktorka.Maciej Zienkiewicz //Forum Justyna Dąbrowska (ur. 1960 r.) – psycholog, psychoterapeutka, dziennikarka i redaktorka.

JANUSZ WRÓBLEWSKI: – Rozmawiając z intelektualistami, naukowcami, artystami, dowiedziała się pani, co najbardziej uszczęśliwia ludzi?
JUSTYNA DĄBROWSKA: – Często słyszałam: za szczęściem gnać nie warto – bo ono jest skutkiem ubocznym wartościowego życia. Pojawia się niejako przy okazji. Ale ja nie chodziłam do moich rozmówców po receptę na szczęście. Już prędzej po otuchę. To było trochę tak, jakbym szła rozmawiać z moimi rodzicami. Z własnymi nie mogę, bo już ich nie ma, idę więc do ich rówieśników, ludzi urodzonych przed wojną albo w czasie okupacji.

Polityka 4.2022 (3347) z dnia 18.01.2022; Kultura; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Zawsze jest ciąg dalszy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >