Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Magdalena Ogórek obliczyła, że sowieckie rakiety balistyczne lecą z Kaliningradu do Warszawy trzy godziny. Zgadza się. W przypadku korków na przejściu granicznym w Bezledach mogą mieć małe opóźnienie.

• Mata, najpopularniejszy w kraju artysta hiphopowy, został zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nim 1,5 grama suszu, a przy jego koledze pół grama. To największy sukces policji od czasu interwencji podczas nielegalnego zgromadzenia online.

• Justyna Gradek ujawniła, ile kosztowały ją nowe pośladki. Transfer tłuszczu pobranego z pleców, boczków i brzucha w wiadomą lokalizację to cena 18 tys. zł. Za taką kwotę można kupić dwa bilety lotnicze i nie być w du…e.

• Zmiany w Rock Radiu. Jakiś kreatywny menedżer poeta kazał prezenterom mówić w kółko: Jest Rock Radio, jest klasyka rocka. Więc oni mówią, często i bez sensu. Władze PRL twierdziły, że rock to muzyka dla osób opóźnionych w rozwoju. No i wykrakali.

• Marianna Schreiber poprowadzi swój własny program „Mam tego dość”. Będzie on pokazywany na portalu „Super Expressu” i w jego mediach społecznościowych. Dobry wybór partnera. „Super Express” to taka pisowska „Trybuna Ludu”. Minus talent i dziennikarstwo.

• Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa ogłosił, że kontrowersyjna gala walk MMA-VIP, promowana przez byłego gangstera Słowika, została odwołana. Podobno były liczne protesty. Czyli znowu decyduje Masa.

• Media ustaliły, że Beata Kozidrak ma o 17 lat młodszego partnera o imieniu Jakub. Podobno mężczyzna ma na koncie epizodyczne role w serialach. Nie ma za to żadnych wykroczeń oraz punktów karnych.

• Szok i niedowierzanie. Czyli sytuacja z cyklu: lepiej już było.

Polityka 7.2022 (3350) z dnia 08.02.2022; Kultura; s. 86
Reklama