Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Coraz więcej plotek krąży wokół romansu Kasi Cichopek i Maćka Kurzajewskiego. Wiele ich łączy. Maciek kiedyś nazwał Kasię dziennikarską profesjonalistką. A więc poczucie humoru też.

• Bloger, podobno modowy, o pseudonimie Ekskluzywny Menel poinformował naród, że „podwiązał sobie jajka”, czyli dokonał wazektomii. Teraz już wiemy, czego się nie będzie nosiło w tym sezonie.

• Magda Gessler zaręczyła się ze swoim długoletnim partnerem Waldemarem Kozerawskim. Para poznała się ponad 40 lat temu. To się chyba nazywa sous vide, czyli długie gotowanie w niskiej temperaturze.

• W Polskim Radiu coraz weselej. W Radiu Łódź za muzykę będzie odpowiadał piknikowy konferansjer oraz didżej weselny Marek Szwelengreber. Zaczynam rozumieć, dlaczego o Łodzi mówi się jak o miejscu, w którym Mazurek Dąbrowskiego to ciasto.

• W wywiadzie dla Onetu reporter wojenny TVN Wojtek Bojanowski wyznał, że studiował przez moment w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej ojca Tadeusza Rydzyka. Podobno było wszystko: alkohol, narkotyki i seks. Czyli praktyki z miłowania wrogów swoich.

• Są już nominacje do Węży 2022, czyli nagród za wszystko, co najgorsze w polskim kinie. Zaskoczenia nie ma. Liderem z siedmioma nominacjami pozostaje Patryk Vega i jego „Pitbull”. Gratuluję. Ma chłopak styl. Nawet w byciu najgorszym potrafi być najlepszy.

• Muzyk Mariusz Totoszko rozstał się ze swoją partnerką oraz managerką Justyną Tomańską. „Pozostajemy rodzicami. Nie przyjaciółmi” – ogłosili. Takie nastały czasy. Łatwiej wymienić liczbę rozwodów niż przebojów.

• Uczestnik programu „Warsaw Shore” Dominik Raczkowski sfingował własną śmierć, a następnie, gdy wszyscy o tym napisali, ogłosił literacko: „To był eksperyment społeczny.

Polityka 14.2022 (3357) z dnia 29.03.2022; Kultura; s. 90
Reklama