Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Marcin Hakiel wykorzystuje rozwód z Kasią Cichopek i hamletyzuje na Instagramie. Marcin Hakiel przygnębiony. Marcin rozgoryczony. Marcin smutny. Marcin depresyjny. Marcin czarno-biały. Marcin przerywa milczenie. Marcin zdradził. Cytując „Hamleta”, akt 5, scena 1, wers 234: „Żal”.

• Marcin Feddek został odsunięty od komentowania w Polsat Sport za to, że w trakcie meczu Ligi Mistrzów mylił fakty, a kontrakt jednego z zawodników z firmą Gucci skomentował: „Gucci srucci”. Jak z niego taki poeta, to niech znajdzie rym do Pako Lorente.

• Patryk Vega ogłosił, że myśli o filmie na podstawie życia i kariery Kamila Durczoka. Zdaniem reżysera Kamil to postać rodem z Dostojewskiego. Bo Vega, jak powszechnie wiadomo, bardziej z Gogola.

• Jest już zwiastun drugiej części filmu według prozy Blanki Lipińskiej. „365 dni: Ten dzień” będzie miał premierę na Netflixie w dniu 27 kwietnia. 27 kwietnia to zwykle ważny dzień w kulturze świata. Tego dnia w 2006 r. Keith Richards spadł z palmy.

• TV Puls pokaże „Koncert wdzięczności”, czyli charytatywny występ dla seniorów takich artystów, jak Beata Kozidrak, Urszula czy wszyscy bracia Cugowscy. Dobry skład. Na PiS głosowała większość 60+. Jakaś kara musi być.

• Najsłynniejszy krajowy promotor bokserski Antek Królikowski wycofał się z polsatowskiego serialu „Bracia”, w którym miał zagrać jedną z głównych ról. Następnie aktor trafił do szpitala. I jak mamy dalej wierzyć, że sport to zdrowie?

• Dietetycy z portalu dietetykanienazarty.pl ostrzegli Katarzynę Bosacką, aby nie piła wody mineralnej, bo zawiera H²O, czyli produkt, który znajdziemy także w żelu Kret do przeczyszczania rur. Następnie zarzucili jej ignorancję oraz brak podstawowej wiedzy.

Polityka 17.2022 (3360) z dnia 19.04.2022; Kultura; s. 91
Reklama