Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Agnieszka Kaczorowska wyznała w wywiadzie, że dla niej największym wyzwaniem aktorskim jest zagrać zdzirę. Aktorka od 22 lat wciela się w rolę Bożenki z „Klanu”. Jej nowa postać pojawi się zaraz po pierwszym czarnoskórym członku Ku Klux Klanu.

• Trwa wielka wędrówka Jana Pospieszalskiego. Po stracie pracy w TVP Jan założył własny kanał na YouTube i rozpoczął zbiórkę pieniędzy. Niestety, upowszechniane przez niego treści zostały uznane za nienaukowe i Jan wędruje dalej. Polecam odwiedzić Pracuj.pl.

• Jak informuje, uwaga, serwis Pomponik, jasnowidz Krzysztof Jackowski przepowiedział zakończenie wojny w Ukrainie na lipiec tego roku. Następnie kazał swojej córce udać się w kierunku Rumunii. Jak widać, wcześniej jego klientami byli Ignacy Mościcki i Śmigły-Rydz.

• Ukazała się autobiografia jednej z najbardziej wyrazistych postaci sceny nie tylko jazzowej, trębacza, chuligana muzycznego Ziuta Gralaka pt. „Pomiędzy”. Mogę ją zrecenzować słowami esemesa od mojej mamy: „Jak jarasz marihuanę na balkonie, to chociaż kurtkę zapnij”.

• Wokalistka Natalia Szroeder oraz raperzy Tymek i Hodak zostali ambasadorami wódki Belvedere. Jak informuje producent, kampania to manifest społeczności mającej swoje zdanie. Ciekawe. Mogą się pojawić takie sytuacje, że nawet jedno zdanie sprawi trudność.

• Robiący karierę życia Marcin Hakiel udzielił wywiadu w programie „Miasto kobiet” i adekwatnie do nazwy ujawnił, że Kasia Cichopek odeszła od niego do kogoś innego. Ładne. Jak to się teraz mówi na Wschodzie: Odsuńcie swoją granicę od naszych wojsk.

• Media opisały skandal w programie „Mask Singer”, w którym detektywi nie wyrażali entuzjazmu z powodu obecności wokalisty disco polo Marcina Millera.

Polityka 19.2022 (3362) z dnia 03.05.2022; Kultura; s. 86
Reklama