Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Przemyśleć wszystko

Millennium Docs Against Gravity Film Festival. Oto nasze typy

„Nawalny”, reż. Daniel Roher „Nawalny”, reż. Daniel Roher Millennium Docs Against Gravity
Tegoroczna edycja festiwalu kina dokumentalnego odbywa się pod hasłem „Rethink Everything”, co sugeruje konieczność przemyślenia wielu spraw na nowo w obliczu wojny i pandemii. Spośród ponad 170 znakomitych dokumentów polecamy te, których nie wolno przegapić.
„Terytorium”, reż. Alex PritzMillennium Docs Against Gravity „Terytorium”, reż. Alex Pritz

Nawalny, reż. Daniel Roher. Jeszcze przed skazaniem na 9 lat pobytu w kolonii karnej i uznaniem za terrorystę i ekstremistę lider rosyjskiej opozycji odkrywa, kto dokonał nieudanego zamachu na jego życie. Wstrząsająca lekcja putinowskich metod władzy.

Terytorium, reż. Alex Pritz. Wizjonerska, ukazana z różnych perspektyw historia amazońskiego plemienia Uru-eu-wau-wau broniącego swojej ziemi przed wycinką i nielegalnym osadnictwem, na które pozwala prezydent Bolsonaro. Jednym z producentów jest Darren Aronofsky, gość specjalny MDAG.

Babi Jar. Kontekst, reż. Siergiej Łoźnica. Zmontowana z archiwalnych materiałów (niemieckich i bolszewickich kronik propagandowych) symfonia żałobna poświęcona zagładzie ponad 30 tys. ukraińskich Żydów w wąwozie niedaleko Kijowa we wrześniu 1941 r.

Polityka 20.2022 (3363) z dnia 10.05.2022; Afisz. Premiery; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Przemyśleć wszystko"
Reklama